Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zaczął publikować na swoim profilu na Facebook twarze osób, które pochwalały zamach terrorystyczny na jeden z nocnych klubów LGBT w USA. Organizacja zapowiada również złożenie zawiadomienia w prokuraturze. 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował na Facebooku wizerunki polskich internautów, którzy po masakrze w Orlando w USA na nocny klub dla osób LGBT, wyrazili swoje zadowolenie i pochwałę dla terrorysty.

 – LUDZIE KTÓRZY CIESZĄ SIĘ Z ZABIJANIA INNYCH LUDZI. Poznajcie tych którzy cieszą się z masakry w Orlando. Powiemy wam krótko. Patrzymy na Was i dokładnie zapisujemy wasze dane – czytamy na profilu OMZRiK.

Jak zapowiada również Rafał Gaweł z Ośrodka, w najbliższym czasie pojawi się jeszcze więcej zdjęć. Za publikacją wizerunków internautów pójdą również zgłoszenia do prokuratury.

 – Uważamy, że to przestępstwo. Wszystkie ludobójstwa zaczynały się od słów – dlatego będziemy nadal publikować wizerunki takich osób i zgłaszać ich wyczyny do prokuratury – oznajmił Gaweł w rozmowie z mediami.

fot

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: facebook / radio zet

...

Zobacz również