Ksiądz na pogrzebie Adamowicza: "Kłamca nie może pełnić najwyższych funkcji w państwie"

Ksiądz na pogrzebie Adamowicza: "Kłamca nie może pełnić najwyższych funkcji w państwie" Źródło: fot.tvn.24

Pogrzeb Pawła Adamowicza, który dzisiaj zgromadził tysiące ludzi w bazylice Mariackiej w Gdańsku, był bardzo wzruszający i pełny emocji. Jeden z duchownych, który był na uroczystości, powiedział coś, co wstrząsnęło wszystkimi żałobnikami. Czy zdanie duchownego spotka się z reakcją władz Polski?

Pogrzeb Adamowicza w Bazylice Mariackiej w Gdańsku miał być utrzymany bez politycznych aluzji i odbyć się w atmosferze względnego spokoju. Niestety jednak, ale nie wszystkim udało się spokojnie przejść obok żałobnej uroczystości. Zakonnik, który był zadeklarowanym przyjacielem zabitego polityka, postanowił skomentować sytuację w Polsce. Te słowa wbiły w ziemię każdego obecnego na uroczystości.

Pogrzeb Adamowicza był daleki od spokoju

Swój żal do obecnych władz Polski, jak również organizacji politycznych, które wyszydzały postacią zmarłego prezydenta Gdańska, przejawiali bliscy, przyjaciele, jak też przedstawiciele polityki i władz miasta. Na swoje zdanie w sprawie zdecydował się także ojciec Ludwik Wiśniewski, którego wystąpienie pełne było aluzji do polskiego rządu, jak też postaci prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego. - Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju - powiedział duchowny Początkowy szok po wypowiedzi zakonnika został przytłumiony przez brawa ze strony publiczności, która nie spodziewała się aż takich słów ze strony słynącego ze spokoju duchownego. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Czy Jarosław Kaczyński zareaguje?

Pomimo tego, że Paweł Adamowicz był związany z opozycją, to jego odejście wywarło wrażenie także na politykach Prawa i Sprawiedliwości. Swoje kondolencje złożyli Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, a nawet Jarosław Kaczyński. Pomimo żałobnej reakcji partii rządzącej wielu obserwatorów polskiej sceny politycznej zaczęło podejrzewać, że całokształt działań PiS w tej tragedii jest czysto wizerunkowy i nieszczery. Świadczyć może o tym nieobecność szefa partii rządzącej na minucie ciszy poświęconej Adamowiczowi, która miała miejsce w polskim parlamencie. Pomimo tego, że rzecznik partii - Beata Mazurek zaznaczała, że spóźnienia się po prostu zdarzają i nie ma co z tego robić politycznej sensacji. Wielu nie dało jednak wiary słowom polityk Czy władze państwowe zareagują na słowa duchownego? A może sam Jarosław Kaczyński zabierze głos w sprawie ataków na jego partię, które miały miejsce na pogrzebie Adamowicza? ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. WSTYD! Andrzej Duda na pogrzebie Adamowicza nie podał ręki swoim „przeciwnikom”
  2. Marcin Matczak: Kraj się rozpada, chcę Polski takiej jak Gdańsk Adamowicza
  3. Zaskakujące słowa żony Pawła Adamowicza na pogrzebie. Tego nikt się nie spodziewał
  4. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  5. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News