Smutne. Dwa dni po pogrzebie Kory jej mąż pożegnał kolejną bliską osobę

Smutne. Dwa dni po pogrzebie Kory jej mąż pożegnał kolejną bliską osobę Źródło: Fot. YouTube/BezMaskiVideo

Pogrzeb Kory bez wątpienia okazał się niezwykle trudnym przeżyciem dla jej najbliższych. Fani współczują szczególnie dzieciom wokalistki oraz Kamilowi Sipowiczowi, który tuż po śmierci żony musiał pożegnać także przyjaciela. Muzyk pojawił się bowiem na ostatnim pożegnaniu Tomasza Stańki.

Kora zmarła 28 lipca w swym domu na Roztoczu. Dzień po niej odszedł za to Tomasz Stańko, wybitny polski trębacz, który w niezwykle owocnej karierze współpracował także z zespołem Maanam.

Nie żyje Tomasz Stańko

Sipowicz zdecydował się więc pojawić na jego pogrzebie. Odbył się on na warszawskich Powązkach, czyli tam, gdzie pochowano także Korę. Zorganizowano go dwa dni po ostatnim pożegnaniu kultowej wokalistki zespołu Maanam.

- Serca nam płoną jak tamte kieliszki. Żył i grał, jak chciał. I umarł jak chciał - mówił w czasie ostatniego pożegnania Stańki Tomasz Tłuczkiewicz, który pełnił w przeszłości funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Najpierw pogrzeb Kory, później pożegnanie z przyjacielem

Sam Sipowicz bez wątpienia niezwykle przeżył śmierć współpracownika oraz bliskiego znajomego. Fani bardzo szybko przytoczyli więc słowa muzyka, w których wychwalał twórczość trębacza, powstałą przy współpracy z zespołem Maanam.

- Mimo że największymi przebojami na płycie okazały się piosenki "Miłość od pierwszego spojrzenia" i szalone "Puerto Rico" (świetny teledysk Mariusza Grzegorzka!), to moim zdaniem swoistymi niedocenionymi i przeoczonymi przez większość słuchaczy arcydziełami są utwory "Cela" i "Bezludna wyspa". Na obu słychać trąbkę wielkiego polskiego artysty - Tomasza Stańki - pisał Sipowicz o płycie "Klucz" w 1998 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda DDTVN zmieszana z błotem! Wrzuciła do sieci swoje zdjęcie z pogrzebu Kory
  2. Jeden z największych gwiazdorów TVN próbował popełnić samobójstwo. Smutne informacje
  3. Edyta Górniak pokazała zdjęcie matki po udarze. Fani zmieszali ją z błotem
  4. Skandaliczne wydarzenia na pogrzebie Kory! „Kompletne dno”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News