Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej. Tak pożegnano posłankę PiS
Anna Maria Guziewska - 17 Grudnia 2018

Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej. Tak pożegnano posłankę PiS

Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej miał charakter państwowy. Oprócz bliskich, w Słupsku pojawili się dzisiaj najważniejsi polscy politycy. Andrzej Duda postanowił pośmiertnie odznaczyć kobietę. Wzruszające pożegnanie bliskiej przyjaciółki Jarosława Kaczyńskiego miało wyjątkowy charakter.

Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej odbył się dzisiaj w Kościele Mariackim w Słupsku. Na miejscu pojawiły się najważniejsze postaci polskiej polityki. Prezydent postanowił uhonorować kobietę pośmiertnymi odznaczeniami. Został jej przyznany Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Jak wyglądał pogrzeb Jolanty Szczypińskiej? Posłankę pożegnano z honorami

W słupskim kościele pojawił się prezydent wraz z małżonką, Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także posłowie PiS. Na miejscu byli obecni między innymi Beata Mazurek czy Ryszard Terlecki. Nabożeństwo prowadził biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. Edward Dajczak. Uroczystość miała charakter państwowy i została zorganizowana przez Sejm.Jolanta Szczypińska spoczęła obok swoich rodziców i brata na cmentarzu komunalnym w Słupsku. Podczas uroczystości obecni byli niezwykle wzruszeni. Przypominano jej działalność i najważniejsze funkcje, które pełniła na polskiej scenie politycznej. To ona budowała Solidarność w Służbie Zdrowia w Słupsku w latach 80-tych. Współtworzyła Prawo i Sprawiedliwość wraz z Jarosławem Kaczyńskim. Przez lata towarzyszyła politykowi, stojąc obok i wspierając go w podjętych decyzjach. Wspierała swoimi działaniami między innymi Komisję Zdrowia czy Komisję Regulaminową. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS. Pracowała także w zespołach parlamentarnych, które dbały o relacje zagraniczne. W przemówieniu, które o swojej bliskiej postanowił opowiedzieć Jarosław Kaczyński wzruszyło wielu. - Jola Szczypińska była bezinteresowna i wzbudzała szacunek determinacją w działaniu oraz postawą pełną dobroci, pozbawioną agresji; dziś takich ludzi w polityce jest bardzo mało - powiedział prezes PiS w poniedziałek, podczas uroczystego pożegnania.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Agata DudaAgata Duda niewiele mówi o sobie. Przecieki z jej otoczenia zadziwiają!Czytaj dalej
W ocenie Kaczyńskiego właśnie Szczypińska była niezwykle otwarta i solidarna z innymi politykami. Jednocześnie była człowiekiem ciepłym i pozbawionym niepotrzebnej zawiści, co wyróżniało ją spośród innych polityków. - Żegnamy kogoś niezwykłego, kto miał w sobie wiele radości życia - dodał Kaczyński, mówiąc o zmarłej przyjaciółce.Jolanta Szczypińska zmarła po długiej walce z chorobą nowotworową. Miała 61 lat.Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej źródło: fakty.interia.plZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński: Rodzina prezesa PiS skrywa tajemnice
  2. Kulisy odejścia Pawłowicz wyszły na jaw! Wiadomo co powiedział Kaczyński
  3. Kaczyński ujawnił testament i dramatyczny list pożegnalny nieżyjącej posłanki PiS
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Czy potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie najlepszego?
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News