Pogrzeb Morawieckiego jeszcze w tym tygodniu. Wiemy, gdzie pochowany zostanie tata premiera

Pogrzeb Morawieckiego jeszcze w tym tygodniu. Wiemy, gdzie pochowany zostanie tata premiera Źródło: .

Kiedy pogrzeb Kornela Morawieckiego? Choć od śmierci polityka minęły niespełna 24 godziny, w mediach już pojawiło się wiele informacji na temat pochówku. Pogrążona w żałobie córka zdradziła więcej szczegółów.

Pogrzeb zmarłego polityka odbędzie się już za kilka dni, zatem jeszcze w tym tygodniu ciało zostanie złożone do grobu. Pojawiło się więcej informacji na temat miejsca, jakie wybrała rodzina, by pochować swojego męża, ojca i brata oraz jak dokładnie ma wyglądać ceremonia. 

Kiedy odbędzie się pogrzeb Morawieckiego? 

Przypominamy, że przed wczorajszym południem media obiegła przykra informacja o śmierci marszałka seniora, Kornela Morawieckiego. Jak donoszą media, polityk od wielu miesięcy zmagał się z rakiem trzustki, który odbierał mu siły do życia. Kilka dni temu jego stan zdrowia uległ pogorszeniu, a swoje ostatnie chwile spędził w szpitalu, podłączony do respiratora. Do samego końca czuwali przy nim najbliżsi, w tym syn Mateusz Morawiecki, premier Polski, który mimo przedwyborczej gorączki znalazł czas dla chorego ojca. 

Portal Super Express skontaktował się z pogrążoną w smutku córką polityka, która ujawniła, że pogrzeb najprawdopodobniej odbędzie się w najbliższą sobotę. Nie podała jednak konkretnej godziny, w której miałaby odbyć się msza żałobna. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wiadomo, gdzie zostanie złożone ciało 

W rozmowie z dziennikarzem, Marta Morawiecka ujawniła również, że ciało ojca zostanie złożone na Powązkach Wojskowych w Warszawie. 

Zaznaczyła także, że ceremonia pochówku będzie miała charakter państwowy, dlatego na  uroczystości pojawią się nie tylko inni politycy, ale najprawdopodobniej również fotoreporterzy i dziennikarze. Ponieważ od śmierci Morawieckiego nie minęła jeszcze doba, na szczegółowe informacje w sprawie pogrzebu trzeba jeszcze trochę zaczekać. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Już od jutra wzrosną emerytury. Wiadomo, kto i ile na tym zyska, niektórzy będą wściekli

- Pogrzeb naszego taty odbędzie się na Powązkach Wojskowych, uroczystości będą miały charakter państwowy, pogrzeb odbędzie się najpewniej w sobotę - powiedziała w rozmowie z SE.pl. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Już 9,5 tys. Polaków musi zapłacić MILIONY!
  2. Zdradzał swoją żonę od lat. Gdy dostał list od byłej kochanki, zemdlał
  3. Krzysztof Jackowski zdradził, skąd biorą się jego wizje. Chodzi o jego żonę
  4. Książę William przekazał królowej radosną nowinę. Media: Księżna Kate ponownie będzie mamą
  5. Myślała, że to wyrzucona, zniszczona zabawka. Wtedy usłyszała dźwięk, który zmroził jej krew w żyłach

Źródło: super express

Następny artykuł