Z ostatniej chwili: Wspaniała inicjatywa księdza na pogrzebie Adamowicza

Z ostatniej chwili: Wspaniała inicjatywa księdza na pogrzebie Adamowicza Źródło: Fot. Facebook

Pogrzeb Adamowicza rozpoczął się o godzinie 12:00 w gdańskiej Katedrze Mariackiej. Na uroczystość przyjechało z całej Polski tysiące osób, które chcą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu zamordowanego prezydenta. To właśnie w ich kierunku miejscowi księża odprawiający mszę wykonali bardzo uprzejmy gest.

Pogrzeb Pawła Adamowicza został podzielony na kilka części. Do uroczystości zaliczyły się już bowiem przejście konduktu żałobnego oraz msza święta w intencji zamordowanego prezydenta Gdańska, które odbyły się 18 stycznia w godzinach wieczornych.

Pogrzeb Adamowicza przyciągnął tysiące żałobników z całego kraju

19 stycznia o godzinie 12:00 rozpoczęło się za to nabożeństwo, w czasie którego prochy zmarłego zostaną złożone w Bazylice Mariackiej. Uroczystości przyciągnęły tysiące osób, które chcą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza. Wśród nich znalazło się wielu wpływowych polityków, w tym prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, były premier Donald Tusk oraz byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa. Jako że odprawiający mszę świętą kapłani doskonale zdają sobie sprawę z tego, że prezydenta Gdańska będą chcieli pożegnać przedstawiciele wielu religii, duchowni wykonali w kierunku osób nieidentyfikujących się z wiarą katolicką godzien pochwał gest. Jak przekazano, protestanci, żydzi oraz muzułmanie także będą mieli specjalną chwilę, aby pomodlić się za Pawła Adamowicza.

Pogrzeb Adamowicza: za duszę prezydenta Gdańska pomodlą się wyznawcy różnych religii

Historia Gdańska może oczywiście wskazywać na to, że jest on w dużej liczbie zamieszkany nie tylko przez katolików. Podobna inicjatywa spotkała się więc z bardzo ciepłym odbiorem lokalnych mieszkańców, którzy będą mogli swobodnie, w zgodzie ze swą wiarą pomodlić się za zmarłego tragicznie prezydenta.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz został zamordowany podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Napastnikiem okazał się Stefan W. - chory na schizofrenię paranoidalną recydywista, który spędził w przeszłości w więzieniu pięć lat. Chociaż lekarze walczyli o życie prezydenta Gdańska przez wiele godzin, zadane mu rany niestety okazały się śmiertelne. Paweł Adamowicz odszedł ostatecznie 14 stycznia w wieku jedynie 53 lat. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Internuaci są WŚCIEKLI. Tak wyglądała transmisja TVP z ostatniego pożegnania Adamowicza
  2. Agnieszka Kaczorowska w ciąży. Gwiazda pokazała zdjęcie, na którym widać już brzuszek
  3. Znamy frekwencję na pożegnaniu Pawła Adamowicza. Gigantyczne liczby
  4. Ile dzieci ma Katarzyna Figura? Jej córki mają najoryginalniejsze imiona w Polsce!
  5. Wiadomo, gdzie był Kaczyński, kiedy modlili się za Adamowicza
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News