Otworzycie oczy szeroko ze zdumienia. Zaskakujące fakty o grobie Pawła Adamowicza

Otworzycie oczy szeroko ze zdumienia. Zaskakujące fakty o grobie Pawła Adamowicza

Pogrzeb Adamowicza to kolejny poruszający temat zaraz po jego śmierci i rezygnacji Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP na polskiej scenie debaty publicznej. Arcybiskup proponuje wyjątkowe miejsce pochówku dla prezydenta Gdańska. To naprawdę wielkie wyróżnienie, Polacy zamarli, gdy o tym usłyszeli.

Pogrzeb Adamowicza planowany wstępnie jest na sobotę. Na razie jednak jego ciało pozostaje do dyspozycji prokuratury, która bada okoliczności tej sprawy. Można być jednak pewnym, że ten pogrzeb będzie jednym z największych w Polsce, rodacy z całego kraju zjadą do Gdańska, by ostatni raz pożegnać prezydenta tego miasta.

Tragiczne okoliczności śmierci

Wciąż wiele osób nie może uwierzyć w to, co się stało. Przypomnijmy, w niedzielę w czasie Wielkiego Finału 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tuż przed światełkiem do nieba, prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany przez Stefana W. Sprawca dźgnął trzykrotnie swoją ofiarę nożem w brzuch. Mimo szybkiego przewiezienia do szpitala i kilkugodzinnej operacji, nie udało się uratować prezydenta Gdańska. Po tym zdarzeniu cała Polska zamarła. Złe wiadomości zaczęły pojawiać się lawinowo. Pod natłokiem tych wszystkich wydarzeń, Jurek Owsiak zdecydował, że nie będzie dalej pełnić funkcji prezesa WOŚP. Cały finał Orkiestry z pięknego i radosnego dnia stał się smutny, i tragiczny.

Pogrzeb Adamowicza i miejsce spoczynku

Teraz pozostaje sprawa pochówku Pawła Adamowicza. Pogrzeb, zgodnie z doniesieniami medialnymi ma się odbyć w sobotę. Rodzina zmarłego jeszcze nie potwierdziła tej informacji. Pojawiła się jednak propozycja, gdzie można pochować prezydenta Gdańska. Podczas wpisywania się do księgi kondolencyjnej, abp Sławoj Leszek Głódź poinformował o ewentualnym miejscu dla Pawła Adamowicza. Jak powiedział: DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM – Śp. Paweł Adamowicz był osobą wierzącą, nie wstydził się wiary, praktykował. A teraz to zadanie, które stoi przed nami, umarłych pogrzebać, godnie i w ciszy. Rozważany jest pochówek w bazylice Mariackiej, do tego jest upoważniona rodzina. Pani Magda, pan Piotr przekażą komunikaty (żona i brat przyp. red.) - powiedział abp Głódź. To naprawdę wielkie wyróżnienie dla zmarłego prezydenta Gdańska, będzie mógł spocząć wokół wielu zasłużonych dla tego miasta. Będzie to również swoiste oddanie hołdu zmarłemu i wskazanie, że od wielu lat robił coś dobrego dla Gdańska. Na to wszystko jednakże musi zgodzić się jego rodzina, gdyż według ich woli może zostać pochowany w innym miejscu. W najbliższych dniach okaże się, kiedy będzie pogrzeb i gdzie spocznie jego ciało.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pola Raksa nigdy nie zaznała szczęścia w miłości. Jej mąż zdradził ją w NAJGORSZY sposób
  2. Ilona Felicjańska w szokującym wyznaniu o byłym mężu. "Kazał sobie robić l*askę"
  3. Córka Jurka Owsiaka zabrała głos. Założyciel WOŚP może być z niej dumny
  4. Dzieci i młodzież w Polsce dotyka straszna choroba! Będzie coraz gorzej
  5. Ta staruszka przeżyła Holokaust! Teraz została brutalnie pobita
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News