Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego
Screen "Świat według Kiepskich" Polsat
Monika Majko - 31 Października 2020

Znane są szczegóły pogrzebu Dariusza Gnatowskiego. Rodzina poprosiła o szczególną rzecz

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego został podzielony na dwie części. Wczoraj odbyła się msza żałobna w intencji zmarłego aktora w Bazylice Świętego Michała Archanioła - Sanktuarium Męczeństwa Świętego Stanisława w Krakowie na Skałce.

Pogrzeb gwiazdora serialu "Świat według Kiepskich" został podzielony na dwie części, wszystko z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Wczoraj odbyła się msza żałobna w intencji zmarłego aktora, rodzina Dariusza Gnatowskiego poprosiła żałobników o jedną rzecz.

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego - rodzina aktora poprosiła żałobników o jedna rzecz

Dariusz Gnatowski odszedł 20 października 2020 roku, aktor trafił do jednego z krakowskich szpitali z ciężką niewydolnością oddechową w związku z pośmiertnie wykrytym u niego zakażeniem koronawirusa. Gwiazdor serialu "Świat według Kiepskich" od lat zmagał się również z cukrzycą, a wykończony chorobą organizm nie poradził sobie z dodatkowym obciążeniem. Pomimo podjęcia akcji reanimacyjnej lekarze nie zdołali uratować artyście życia. Jego nagła śmierć wstrząsnęła rodziną i fanami aktora.

- Jestem chory na cukrzycę od X lat. Nie wiem, kiedy tak naprawdę się zaczęło. Potem poczułem, że coś jest nie tak i zacząłem się leczyć. Nie miałem świadomości, że cukrzyca jest przewlekłą chorobą, która rozwija się przez lata i prowadzi do poważnych skutków i powikłań - wyznał artysta w jednym z wywiadów.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Uroczystości pogrzebowe Dariusza Gnatowskiego zostały podzielone na dwie części. W piątek 30 października odbyła się msza żałobna w Bazylice Świętego Michała Archanioła - Sanktuarium Męczeństwa Świętego Stanisława w Krakowie na Skałce w intencji zmarłego artysty.

Gwiazdora żegnali w kościele przyjaciele i fani, a nabożeństwo odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa i obowiązującymi restrykcjami. Wśród żałobników pojawili się m.in. aktorzy: Marta Bizoń, Tomasz Schimscheiner oraz Marcin Zacharzewski, który wygłosił przemówienie.

W nekrologu aktora żona, córka i siostra Dariusza Gnatowskiego podzieliły się wyjątkowym życzeniem. Rodzina artysty poprosiła żałobników, by pomodlili się za zmarłego i zamiast kupować kwiaty, pieniądze przeznaczyli na datki dla ofiar pandemii oraz artystów nią dotkniętych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Ciało aktora zostanie złożone do grobu 3 listopada 2020 roku na krakowskim cmentarzu Podgórskim

Ciało aktora zostanie złożone do grobu 3 listopada o godz. 12:00 na krakowskim cmentarzu Podgórskim. W tej części uroczystości pogrzebowej weźmie udział tylko rodzina Dariusza Gnatowskiego, zgodnie z restrykcjami dotyczącymi organizacji pogrzebów w obecnej sytuacji pandemicznej w kraju.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Sprzed chwili: Doszło do ataków, sytuacja wymyka się spod kontroli. Jest coraz niebezpieczniej

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

Dariusz Gnatowski znany był przede wszystkim z roli Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich", w którą wcielał się od 1999 roku. Aktor w 1985 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, od lat był zawodowo związany również ze swoim ukochanym krakowskim Teatrem STU.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chcą uśpić 14-letniego lwa. Powód bardzo przykry, łzy ciekną z oczu
  2. Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzji
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Fizyk jądrowy ostro o przeciwnikach elektrowni atomowych: "Strach jako argument"
  7. Najpiękniejsza Polka wyjawiła nieziemski przepis na rosół. Udka kurczaka zastąpiła znacznie lepszym zamiennikiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News