Wielu Polaków w żałobie. Teresa Trzeciak nie żyje

Wielu Polaków w żałobie. Teresa Trzeciak nie żyje Źródło: .

Pogrzeb Teresy Trzeciak odbędzie się już w nowym roku. 27 grudnia zmarła założycielka Hospicjum św. Franciszka w Katowicach. Kobieta większą część życia poświęciła pomaganiu innym. To ogromna strata.

Pogrzeb Teresy Trzeciak odbędzie się 2 stycznia 2020 roku. Kobieta zmarła tuż po świętach, 27 grudnia. Założyła Hospicjum św. Franciszka w Katowicach i przez wiele lat swojego życia niosła pomoc chorym i potrzebującym. Warto zaznaczyć, że nawet po śmierci przysłuży się potrzebującym - wszystko za sprawą życzenia, które miała za życia.

Pogrzeb Teresy Trzeciak będzie miał niestandardową formułę

W piątek, 27 grudnia, zmarła Teresa Trzeciak, jedna z założycielek Hospicjum św. Franciszka w Katowicach. Kobieta, która swoje życie poświęciła pomaganiu ludziom, postanowiła przekazać swoje ciało po śmierci w celach naukowych dla Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej ostatnie pożegnanie odbędzie się 2 stycznia.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Teresa Trzeciak była związana z placówką hospicjum od 1987 roku, czyli od samego początku. Wówczas z Gdańska do Katowic przyjechał ksiądz Eugeniusz Dutkiewicz, inicjator pierwszego hospicjum domowego w Polsce. Kobieta do końca życia pracowała jako wolontariusza niemedyczna. Przez 13 lat pełniła także funkcję prezesa Hospicjum św. Franciszka. 5 lat temu Trzeciak otrzymała Nagrodę Błogosławionego ks. Emila Szromka, którą wręcza się ludziom w szczególny sposób wyróżniającym się na rzecz Katowic w dziedzinie edukacji, ekumenizmu, biblioznawstwa, sztuki czy działalności charytatywnej. 

Teresa Trzeciak zmarła w wieku 78 lat 

Teresa Trzeciak, która urodziła się 14 października 1941 roku, dożyła 78 lat. Msza święta w jej intencji odbędzie się 2 stycznia o godz. 17:00 w krypcie Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Po ostatnim pożegnaniu, ciało zmarłej zgodnie z jej wolą zostanie przekazane na cele naukowe dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Bliźniacy znani z uwielbianego programu znalezieni martwi. Wspólnie popełnili samobójstwo
2. Prawda o śmierci Anny Jantar jest inna? Tragiczne wydarzenia wyszły na jaw po latach

To niezwykły gest ze strony kobiety. Całe życie pomagała innym ludziom i nawet po swojej śmierci postanowiła im służyć. Nie ma wątpliwości, że wielu osobom będzie jej bardzo brakować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Pozując do zdjęcia z rodzicami syn Królikowskiego nie wiedział, że dziś będzie tak źle. Poruszająca, mało znana fotka
  4. Smutne ostatnie chwile Kobuszewskiego. Fakty, które ujawniono są wstrząsające
  5. Wielkie zmiany przed Sylwestrem z Polsatem. Zaskakujące wiadomości

Źródło: Dziennik Zachodni 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News