Rodzina i znajomi byli wstrząśnięci zachowaniem księdza na pogrzebie. Ludzie wykrzykiwali, że nie ma serca

Rodzina i znajomi byli wstrząśnięci zachowaniem księdza na pogrzebie. Ludzie wykrzykiwali, że nie ma serca Źródło: Unsplash/Mayron Oliveira

Pogrzeb powinien być doniosłą i smutną okazję przeznaczoną głównie dla bliskich zmarłego. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy duchowni są w stanie odłożyć na bok niesnaski, które łączyły ich ze zmarłymi za życia. Ten skandaliczny przykład udowadnia, że niektórzy ewidentnie rozminęli się z powołaniem.

Pogrzeb miał być chwilą wspomnienia i refleksji, a przerodził się w koszmar dla rodziny i najbliższych znajomych. Wszystko przez niedojrzałe zachowanie księdza, który nie potrafił przejść do porządku dziennego nad antypatią do zmarłej. Pani Teresa zginęła w tragiczny sposób i samo wspomnienie jej śmierci było dla jej bliskich traumatyczne. Nie spodziewali się, że jej pogrzeb to przebije.

Pogrzeb stał się miejscem skandalu

Pani Teresa pod koniec życia cierpiała na alkoholizm. Śmierć poniosła tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Po Wigilii wyszła od znajomych i poślizgnęła się na drodze. Straciła przytomność, a rano jej zamarznięte ciało odnaleźli ci, którzy poprzedniego wieczora się z nią bawili. Winny śmierci był oczywiście alkohol. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety, kobieta nie była w najlepszych stosunkach z księdzem i ten początkowo w ogóle nie chciał udzielić jej pochówku. Nie zgadzał się na to, aby msza w jej intencji odbyła się w kościele. Nie interesowało go to, że pani Teresa była osobą wierzącą, ale to, że kilkukrotnie była dla niego opryskliwa - zapewne również pod wpływem alkoholu.

Mieszkańcy wsi byli zbulwersowani

- Ja tłumaczyłam księdzu, że przecież alkoholizm to choroba i do takiej osoby także należy wyciągnąć rękę. Nie chciał słuchać. Zemścił się na mojej mamie po jej śmierci - wyznała potem mediom jej córka.

W końcu ksiądz przystał na warunki rodziny, ale msza zdecydowanie rozminęła się z ich wyobrażeniem. Trwała 20 minut, a imię zmarłej zostało wspomniane zaledwie raz.

Dzisiaj grzeje: 1. Przeprowadziła się z dziećmi do nowego domu. Kiedy weszła na strych stanęło jej serce. Jeszcze nigdy tak szybko nie uciekała
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

- Mieszkańcy wsi byli zbulwersowani, gdy wychodzili z kościoła. Niektórzy krzyczeli, że ksiądz nie ma serca - napisali później dziennikarze "Głosu Pomorza".

Córka pani Teresy czekała później na wizytę księdza po kolędzie, ale mimo przygotowanego stołu ten nigdy się nie pojawił. To przelało czarę goryczy.

- Nieważne, kim była moja mama! Jako osoba duchowna powinien być zdolny do przebaczania. Jesteśmy śmiertelnikami i zdarza się nam popełniać błędy, sam ksiądz tak na mszach opowiadał. Więc dlaczego po śmierci to on ją osądził? - zapytała w rozmowie z dziennikarzami córka zmarłej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lech Wałęsa w szpitalu
  2. Zaszedł ją od tyłu, w półmroku myślał że to żona, a nie córka. Było już za późno, kiedy się zorientował
  3. Daniel Olbrychski i Maryla Rodowicz stracili wspólne dziecko w strasznych dla każdego rodzica okolicznościach. Mało znane fakty z życia gwiazdy
  4. Olbrychski ujawnił, co Maria Kaczyńska uważała o swoim szwagrze
  5. Wielkie ZAMIESZANIE z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

źródło: onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News