Wyjątkowy Polak nie żyje. Wielka strata

Wyjątkowy Polak nie żyje. Wielka strata Źródło: Twitter/NieZapomnijONas

Pogrzeb tego bohatera przyciągnie setki osób. Jeden z bohaterów Powstania Warszawskiego i wiceprezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich zmarł w święta w wieku 93 lat. Jego odejście pozostawiło ranę w sercu wszystkich, którzy doceniali jego walkę o Polskę.

Pogrzeb Powstańca Warszawskiego zawsze zwraca uwagę opinii publicznej. Na cmentarzach co roku setki ludzi oddają cześć bohaterów sierpnia 1944 roku. Przez wiele lat na obchodach rocznicy wybuchu powstania uczestniczył Eugeniusz Tyrajski ps. Sęk, który był wiceprezesem Zarządu Głównego Związków Powstańców Warszawskich. Jego śmierć w wieku 93 lat zasmuciła wielu internautów.

Pogrzeb Eugeniusza Tyrajskiego zgromadzi setki Warszawiaków. Smutna śmierć powstańca

O odejściu bojownika o niepodległą Polskę poinformowała Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Instytucja potwierdziła, że w trakcie tegorocznych świąt doszło do bardzo smutnego wydarzenia, które pozostawiło ranę w sercu wielu internautów.

- Dotarła do nas bardzo smutna informacja. Dziś zmarł Eugeniusz Tyrajski ps. Sęk - nasz przyjaciel, uczestnik Powstania Warszawskiego, wiceprezes Zarządu Głównego Związek Powstańców Warszawskich, podpułkownik w stanie spoczynku. Eugeniusz Tyrajski był współzałożycielem naszej Fundacji oraz naszym wieloletnim przyjacielem. Do końca życia pracował na rzecz swoich przyjaciół, Powstańców Warszawskich. Miał 93 lata. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie - czytamy na stronie stowarzyszenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internauci wspominają Tyrajskiego

Z racji tego, że "Sęk" był wielkim propagatorem pamięci o wydarzeniach z sierpnia 1944 roku i wielokrotnie opowiadał, jak wyglądała walka w Powstaniu Warszawskim, to wielu internautów wspomniało swoje spotkania i rozmowy z powstańcem. Nie da się ukryć, że Warszawa straciła wybitnego mieszkańca, który wiele lat temu przelewał krew za swoje miasto i ojczyznę.

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
2. Co najmniej 13 Polaków nie żyje. Ponad 122 zostało rannych

- Pana Eugeniusza pamiętam jako uśmiechniętego, bardzo żywiołowego starszego pana, który potrafił zainteresować swoimi wspomnieniami starszych i młodszych. Zawsze niezwykle skromny, otwarty i życzliwy - wspomina powstańca jedna z internautek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Kobieta chora na nowotwór wzięła ślub w szpitalu. Po kilkunastu godzinach serce jej męża pękło na pół
  4. Tysiące Polaków obserwowało jej walkę o życie. Niestety, rodzina przekazała, że Gabrysia zmarła w pierwszy dzień Bożego Narodzenia
  5. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala

źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News