Praca domowa z religii dla ósmoklasistów wstrząsnęła rodzicami. Ręce opadają

Praca domowa z religii dla ósmoklasistów wstrząsnęła rodzicami. Ręce opadają Źródło: Randen Pederson from Superior/Wikipedia/creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Praca domowa zadana dzieciom na religii powaliła na kolana. Ósmoklasiści mieli odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące pogrzebu. Rodzice, którzy zauważyli te zadania, od razu opowiedzieli o sytuacji w sieci.

Dzieci ze szkoły w Wielkiej Brytanii pytane były o pogrzeb. Pytania, które 13-latkowie otrzymali na lekcji religii, zaskoczyły rodziców i wywołały niemałe zamieszanie w sieci. Na jakie pytania musiały odpowiedzieć dzieci?

Zaplanuj swój pogrzeb - zadanie z podręcznika do religii

Ósmoklasiści z katolickiej szkoły św. Pawła w Leicester w Wielkiej Brytanii podczas lekcji religii otrzymali pracę domową. Uczniowie mieli odpowiedzieć na kilka pytań, które dotyczyły pogrzebu. Jedna z zaniepokojonych matek podzieliła się swoim oburzeniem w sieci, co wywołało dyskusję na temat nietypowego zadania. 

Uczniowie zapytani zostali o to, jak wyobrażają sobie swój pogrzeb. W zadaniu mieli wybrać i uzasadnić, czy wolą być pochowani, czy może poddani kremacji. 13-latkowie mieli wybrać kwiaty, które miałby pojawić się na ich trumnie oraz muzykę, jaka grałaby w kościele podczas nabożeństwa. Proszeni byli także o wskazanie, kto powinien pojawić się na ich pogrzebie, a także o rodzaj trumny. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pytania o pogrzeb były na miejscu? W sieci rozgorzała dyskusja 

Mama, która podzieliła się pracą domową swojego dziecka, nie kryła oburzenia. Jej zdaniem pytania 13-letnich uczniów o wymarzony pogrzeb były nie na miejscu. Rodzice dzielili się swoim zdaniem, przekazując, że warto rozmawiać z dziećmi o śmierci, ale planowanie pogrzebu, to za dużo dla ich psychiki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Krzysztof Domaradzki

2. Lekarze chcieli odłączyć 27-latka od aparatury podtrzymującej życie. Wtedy jego ojciec wyciągnął pistolet

Szkoła św. Pawła w Leicester w Wielkiej Brytanii, po nagłośnieniu sprawy, przeprosiła za zajście. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W słoiku z miodem pojawiła się biała piana. Świadczy ona tylko o jednym, ale niestety sporo osób w takim momencie popełnia kosztowny błąd
  2. Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?
  3. Wyjeżdżasz na urlop? Dla własnego bezpieczeństwa koniecznie zostaw w zamrażarce monetę
  4. Lada dzień zniesiony zostanie bardzo uciążliwy zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą
  5. Tragiczny finał rodzinnego spotkania. Kilkanaście osób w szpitalu, jedna walczy o życie
  6. Gwiazda ”M jak miłość” jest nieuleczalnie chora. „Jest mi ciężko, trzęsę się. Mogę mieć tylko remisję”

Źródło: Antyradio

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News