Bezdomna umarła w samotności. Ale na jej pogrzeb przyszły gigantyczne tłumy i nie bez powodu

Bezdomna umarła w samotności. Ale na jej pogrzeb przyszły gigantyczne tłumy i nie bez powodu Źródło: .

Na pogrzeb bezdomnej kobiety, choć niewielu się tego spodziewało, przyszły niewyobrażalne tłumy. Liczne grono żałobników nie było jednak przypadkowe, a powód zwyczajnie odbiera mowę.

Pogrzeb to pełne żalu wydarzenie, które pozwala bliskim zmarłej osoby godnie ją pożegnać i uczestniczyć w jej ostatniej drodze. Wówczas nie ma większego znacznia, czy na ceremonii pochówku zjawi się kilka czy kilkanaście osób, chodzi jedynie o chwilę zadumy. Bywają jednak sytuacje, gdy zmarła osoba nie miała zbyt wielu bliskich, a na pogrzebie prócz księdza może nie zjawić się nikt więcej. 

Bezdomna kobieta umarła w samotności 

Serina Vine zmarła w wieku 91 lat w Stanach Zjednoczonych. Wiele przeszła w w swoim długim życiu, a ostatnie lata były dla niej szczególnie trudne. Od 1944 do 1946 roku służyła w marynarce wojennej, a w 1995 stała się bezdomną. Kobieta nie miała nikogo, dlatego ostatnie chwile spędziła w samotności i również w samotności odeszła. Jednak na jej pogrzebie pojawiło się mnóstwo osób, a powód jest zdumiewający.

Miejscowa parafia zajęła się przygotowaniem pogrzebu, na którym miały zjawić się zaledwie 3 osoby. Gdy tylko major Jaspen Boothe dowiedziała się o przykrym losie Seriny wiedząc przy tym, jak wiele zrobiła w czasie II wojny światowej, czuła, że nie może tak tego zostawić, dlatego postanowiła działać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na pogrzeb przyszły gigantyczne tłumy 

Major opublikowała na Facebooku wpis informując wszystkich o dacie i miejscu pochówku prosząc, by swoją obecnością oddali hołd kobiecie, która nie bała się walczyć. Chciała, by osoba z takim bagażem doświadczeń wojennych, która ostatnie lata swojego życia spędziła na ulicy, bez kogokolwiek bliskiego, miała godny pogrzeb. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wyszło na jaw, co dziś robi Pola Raksa. To się nie mieści w głowie

2. Polsat przekazał pilne wiadomości od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw

Nadszedł dzień ceremonii, a ilość zgromadzonych żałobników przerosła najśmielsze oczekiwania Jaspen. Zjawiło się nie kilka, kilkanaście, ani nawet kilkadziesiąt osób. Byli to żołnierze emerytowani, jaki i wciąż służący w armii, a także przypadkowi ludzie chcący upamiętnić Serinę. W tak licznym gronie oddano cześć zmarłej, a ta chociaż w swojej ostatniej drodze nie była sama. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbiorowo gwałcili kobietę i wszystko nagrywali. Ale najgorsze zrobili na sam koniec
  2. Mąż oskarżył ją o tak okrutne rzeczy, że zabierze się za nią prokuratura. Wstrząsające doniesienia o gwieździe "Na Wspólnej", Sylwii Gliwie
  3. Drugiego dnia po śmierci żony otworzył jej szafę. Dotarło do niego co znalazł i nie mógł przestać płakać
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Waloryzacja emerytur 2020. OGROMNE podwyżki, znamy już datę

Źródło: jest pozytywnie 

Następny artykuł