Pogrzeb
Wikimedia Commons Aleteia Image Department CC2.0
Konrad Karpiuk - 23 Maja 2020

Rodzina napisała list do papieża ws. pogrzebu za 12 tys., prosili o pomoc. Dostali oficjalną odpowiedź

Pogrzeb na jednym z polskich cmentarzy kosztuje krocie, od kilku do nawet kilkunasty tysięcy. Mieszkańcy miejscowości na której znajduje się nekropolia od dłuższego czasu walczą ze horrendalnymi cenami za pochówek. Skargi szły nawet do kurii i biskupów, a także do lokalnego samorządu. Niestety, bez skutku, zdecydowano się więc zwrócić się w tej sprawie do samego papieża Franciszka.

Pogrzeb w Brzezinach (województwo Łódzkie) kosztował niektórych mieszkańców nawet 12 tysięcy złotych. Nekropolią zarządza łódzka kuria, która ustala też ceny za pochówek. Składano w tej sprawie skargi, pisma i podania, ale sprawa wciąż nie zostawała rozwiązana, został jedynie list do papieża Franciszka. Ojciec święty w końcu im odpowiedział.

Za pogrzeb płacili nawet 10-12 tysięcy. Napisali list do papieża

- Zwracamy się do Waszej Świątobliwości jako do ostatniej, najwyższej instancji w hierarchii władz Kościoła. […] Mieszkańcy chcący pochować bliskich zmarłych na cmentarzu w Brzezinach, są zmuszeni ponosić bardzo wysokie wydatki rzędu 10 tys. zł, a więc jest to kwota, która w Polsce oznacza przeciętnie wynagrodzenie za trzy miesiące pracy - pisali mieszkańcy.

Michał WiśniewskiByła żona Wiśniewskiego nie wytrzymała. Zdradziła całą prawdę o ich stosunkachCzytaj dalej

Zwrócili także uwagę na fakt,ze przykładowa usługa wykopania grobu na Brzezinach kosztuje 2 tysiące złotych, gdy wartość rynkowa wynosi 700 zł. Na odpowiedź od papieża czekali aż trzy miesiące. TVN24 opublikowało pismo, które otrzymali pismo od dyplomaty Watykanu, Luigiego Roberto Cony.

Otrzymali odpowiedź od papieża

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zdrowy sen pozycja spaniaJaką pozycję przyjmujesz do spania? Niezwykle ważna rzecz, zdradza najważniejszą prawdę o tobieCzytaj dalej

- Dziękuję nza zaufanie do Ojca Świętego [...] Z przykrością muszę niestety poinformować, że osobiście i bezpośrednio nie rozstrzyga On tego rodzaju spraw. Podlegają one kompetencji Biskupa miejsca [...] "sprawiedliwe rozwiązanie problemu przez władze kościoła lokalnego - przeczytali mieszkańcy w liście od Watykanu.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości
2. Awantura w ”Pytaniu na śniadanie”. Na żywo doszło do poważnego starcia, gość zaczął krzyczeć

Mieszkańcy jednak nie składają broni. Inicjator protestu, Sławomir Pawlik planuje teraz działać z świeckimi instytucjami. Powstał również pomysł budowy cmentarzu komunalnego przez władze gminy, ale problemem są wysokie koszty budowy, które szacuje się nawet na milion złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zwiększa ryzyko śmierci przy COVID-19. Naukowcy z Nowego Jorku dokonali ważnego odkrycia
  2. Dawid Kubacki zdradził swoją tajemnicę. Wyznał, jak trenował w domu i żartuje na temat małżeństwa
  3. O jej romansie nikt nie wiedział, Grażyna Torbicka uwiodła prawdziwą legendę. Relację zakończył fatalny wypadek
  4. Kotek wygląda zza kwiatów. Tylko prawdziwi geniusze potrafią wskazać jego pyszczek, wielu się poddało
  5. Minister Edukacji powiedział, jak może wyglądać przyszły rok szkolny. Rodzice i uczniowie nie będą zadowoleni
  6. Są ze sobą od 13 lat, mało kto wie kim jest partnerka syna Magdy Gessler. Wyjawił rodzinną tajemnicę, fani zaniemówili

NowotwórPolacy jedzą je masowo niemal każdego dnia. 15 najbardziej rakotwórczych produktów w każdej kuchniCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News