Doniesienia są tragiczne. Czesław Szczęsny nie żyje

Doniesienia są tragiczne. Czesław Szczęsny nie żyje Źródło: .

Kiedy odbędzie się pogrzeb duchownego? Śmierć Czesława Szczęsnego wstrząsnęła opinią publiczną, bowiem chyba nikt nie spodziewał się, że wiernym przyjdzie tak wcześnie go pożegnać. Przykre informacje obiegają media.

Pogrzeb księdza Szczęsnego został już zaplanowany. Nagła śmierć duchownego oraz wyznaczony termin ceremonii pochówku sprawiają, że bliskim zmarłego jeszcze trudniej będzie celebrować nadchodzące święta. Pogrążeni w żałobie wierni licznie wspominają zasługi duchownego i to, jak wiele zrobił dla potrzebujących. 

Przykre doniesienia o nagłej śmierci Czesława Szczęsnego. Kiedy odbędzie się pogrzeb? 

Urodzony w Liśniku Małym w 1938 roku Czesław Szczęsny, po święceniach został skierowany do pracy w parafii Narodzenia NMP w Chełmie. Później posługiwał m.in. w parafii Świętej Agnieszki w Lublinie. Był doktorem filozofii, wykładowcą w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Szczęsny pełnił także obowiązki ekonoma diecezji oraz był mianowany dyrektorem Komisji Charytatywnej przez bp. Bolesława Pylaka, później przekształconej w Caritas. Był inicjatorem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W świetle tak tragicznych wydarzeń trudno jest przytoczyć wszystkie jego zasługi, których jest naprawdę wiele. Choć od lat zmagał się z ciężką chorobą, nie zamierzał rezygnować z kapłaństwa. Każdego dnia walczył z pogarszającym się zdrowiem, aż w końcu zabrakło mu do tego sił. Media obiegły przykre informacje, że 19 grudnia 2019 roku odszedł na dobre. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany sportowiec. Miał zaledwie 27 lat, okoliczności śmierci są tragiczne
2. Wszyscy nie żyją, nie mieli żadnych szans. TVN przekazał porażające słowa brata jednego z nieżyjących nastolatków

Pogrążeni w żałobie bliscy nie zdecydowali się na komentarz, najwyraźniej chcąc w spokoju uporać się ze stratą. Pojawiły się jednak doniesienia o planowanym pochówku, a pierwsze uroczystości rozpocząć miały się już wczoraj. Msza św. żałobna odbyła w kaplicy Domu Księży przy ul. Bernardyńskiej 7 w Lublinie, natomiast pogrzeb został zaplanowany na 23 grudnia na godzinę 13.30. Po liturgii nastąpi złożenie ciała do grobu przy ul. Lipowej w Lublinie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"
  2. Zapukają do drzwi, by zabrać ci mieszkanie. Trwają masowe kontrole
  3. Pan Władysław całe życie odprowadzał składki, ale nie dostaje emerytury z ZUS-u. Powód nie mieści się w głowie
  4. Wigilijna sałatka ze śledziem i tajnym składnikiem zniknie z talerzy w minutę. Goście będą Cię błagać o przepis
  5. To miał być zwykły pierwszy taniec. Nagle para młoda zrobiła niebywałą rzecz, wszyscy goście przecierali oczy ze zdumienia

Źródło: gosc

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News