Mało kto widział taki pogrzeb. Zdarza się tylko raz na 3 lata, los zmarłych rozrywa serce

Mało kto widział taki pogrzeb. Zdarza się tylko raz na 3 lata, los zmarłych rozrywa serce Źródło: unsplash/Mayron Oliveira/

Pogrzeb, który odbył się ostatnio w jednym z polskich miast, zdarza się jedynie raz na trzy lata i zdecydowanie nie jest zwyczajną ceremonią. Historia zmarłych jest nieprawdopodobna i niesamowicie chwyta za serce.

Pogrzeb to moment, w którym bliscy zmarłego chcą ostatni raz godnie się z nim pożegnać i pełni żalu uczestniczyć w jego ostatniej drodze. Są to chwile zadumy, pełne łez i rozgoryczenia po stracie ukochanej osoby. Bywają jednak sytuacje, gdy pogrzeb wygląda zupełnie inaczej niż każdy sobie wyobraża, a poprzedzające go wydarzenia odbierają mowę. 

Mało kto widział taki pogrzeb. Los zmarłych rozrywa serce 

14 listopada na cmentarzu przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie złożono urny 22 osób, które zmarły kilka lat temu i przez ten czas służyły studentom medycyny jako donatorzy. Jeszcze za życia, za pośrednictwem aktu notarialnego, dobrowolnie oddali swoje ciała na rzecz badań naukowych oraz programu studiów medycznych. To niesamowite, jak wielka była ich chęć niesienia pomocy, choć fizycznie ich już nie ma wśród żywych.

Po śmierci ich zwłoki trafiły do Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej Człowieka, gdzie są poddawane sekcjom zwłok podczas zajęć ze studentami. Zabiegi przeprowadzone są tylko u osób, które za życia świadomie wyraziły na to zgodę. Po kilku latach uniwersytet organizuje pogrzeb dla każdego z donatorów, zgodnie z jego wyznaniem. W większości przypadków urny zostają złożone do wspólnego grobowca ufundowanego przez Uniwersytet Medyczny, jednak jeżeli nie jest to zgodne z ostatnią wolą bądź religią, organizowany jest odpowiedni pochówek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Taki pogrzeb zdarza się raz na 3 lata 

Tak wyjątkowy pochówek nie zdarza się jednak często. Organizowany jest tylko raz na trzy lata, a jak możemy się dowiedzieć, program ruszył dopiero 11 lat temu. Został wprowadzony przez Lubelski Uniwersytet Medyczny. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona

2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Tegoroczny pochówek był czwartą tego typu ceremonią w Polsce, a pierwszą uczelnią w kraju, która wprowadziła program donacji, był Śląski Uniwersytet Medyczny. Do programu może zgłosić się każdy, kto wyraża chęć przyczynienia się do rozwoju medycyny. Z roku na rok pojawia się coraz więcej donatorów, dzięki którym studenci mogą poszerzać swoją wiedzę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nakłuwał żonie pośladki igłami i wyrzucał bez ubrań z domu. Najgorsze stało się gdy zaszła w ciążę, mąż nie miał odrobiny litości
  2. Filmik ma już ponad 2 miliony wyświetleń! Właściciel nagrał jak rozmawia ze swoim kotem, będzie płakać ze śmiechu
  3. Obudził ją ostry ból brzucha. Zobaczyła na sobie zagrożenie, w pośpiechu zawołała męża
  4. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  5. "Są atakowani siekierami, oblewani kwasem, a nawet mordowani czy podpaleni w miejscu pracy". Wszystko przez 500 plus

Źródło: onet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News