Na pogrzebie dziadka pokazała jego ostatnie zdjęcie. Chwilę później babcia wyciągnęła z torebki jedną rzecz, ciężko powstrzymać łzy

Na pogrzebie dziadka pokazała jego ostatnie zdjęcie. Chwilę później babcia wyciągnęła z torebki jedną rzecz, ciężko powstrzymać łzy Źródło: Everlasting Radio

Pogrzeb dziadka zgromadził wielu żałobników, nie tylko rodzinę, ale też znajomych, przyjaciół, współpracowników. Wnuczka pokazała zgromadzonym ostatnie zdjęcie, które zrobiła Jamesowi. Po chwili babcia zaczęła usilnie szukać czegoś w torebce, wszyscy byli wzruszeni.

Pogrzeb mężczyzny był szczególny dla tej rodziny - doczekał się aż 23 wnuków i 5 prawnuków. Wszyscy bliscy stawili się, by towarzyszyć mu w jego ostatniej drodze. Podczas prezentacji zdjęcia babcia zaskoczyła zgromadzonych.

Ich miłość była niesamowicie silna, wspierali się do samego końca

Warto przytoczyć historię miłości Jamesa i Lauretty Burke. Parę często określano jako idealną, ich związek był wzorem dla innych małżeństw. Do samego końca się wspierali, ufali i zrobiliby dla siebie wszystko. Rzadko się kłócili. Co ciekawe, była to miłość od pierwszego wejrzenia - James służył w 8. Korpusie Lotniczym Armii i odbył 35 udanych misji jako strzelec ogonowy w samolocie bombowym B-17. Kiedy w 1945 roku wrócił do domu do Illinois, sąsiad zapoznał go ze swoją znajomą, Laurett. Mężczyzna już wiedział, że się z nią ożeni.

Laurett również odwzajemniła uczucie wojskowego, ale ważna była dla niej nauka. Postawiła warunek, że najpierw skończy college, a potem będzie myśleć o życiu razem. Była równie zwariowana co James - odebrała swój wymarzony dyplom we wtorek, a już w sobotę stanęli na ślubnym kobiercu. Byli ze sobą przez 64 lata. Wspierali się w zdrowiu i w chorobie - nawet wtedy, kiedy Laurett zaczęła zmagać się z chorobą Alzheimera. Usilnie pracowała nad tym, aby schorzenie nie zabrało jej najpiękniejszych wspomnień, jednak z czasem musiała się z tym faktem pogodzić.

Pogrzeb zgromadził wielu bliskich, wdowa o czymś sobie przypomniała

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czasem zapominała, że James jest jej mężem, czasem wszystko sobie przypominała, kiedy ukochany opisywał ich ślub. Doczekali się 23 wnuków i 5 prawnuków, którzy również dbali o babcię. Niestety, James zmarł 13 listopada 2012 roku, w wieku 87 lat. Przeszedł operację wszczepienia symulatora serca, a Laurett cały czas była przy nim. Wnuczka zrobiła im ostatnie zdjęcie w szpitalu, gdzie patrzą na siebie i rozmawiają tuż przed śmiercią Jamesa.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki podjął decyzję. Znika uciążliwy zakaz, wielu Polaków odetchnie z ulgą
2. Nie żyje 15-letni Kuba. Nastolatek stanął w obronie swojej koleżanki

Kiedy odbył się pogrzeb 87-latka, wnuczka pokazała zgromadzonym ostatnie zdjęcie, na którym widać zakochanych. Wnuki i prawnuki nie kryli łez. Po zachowaniu Laurett wydawało się, że zaczęła sobie coś przypominać, że chciała coś powiedzieć. Otworzyła torebkę i zaczęła szukać czegoś w portfelu. W końcu wyciągnęła ślubne zdjęcie, na którym uśmiechnięta pozuje wraz ze zmarłym Jamesem. Choroba do końca nie odebrała jej wspomnień - nawet w najgorszym momencie swojego życia z trudem starała się pielęgnować pamięć o mężu.

Fot. Everlasting Radio

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niesamowicie zdrowy domowy syrop z natki pietruszki oczyszczający tętnice. Jego zalety powalają
  2. Marcin Gortat pojawił się w TVP i powiedział o powiększeniu rodziny. Mówi o wymaganiach względem partnerki
  3. Nastolatek zaczął wyśmiewać starszego pana. Emeryt odpowiedział w najlepszy sposób, czapki z głów
  4. Tata panny młodej zmarł krótko przed jej ślubem. Na weselu brat zrobił rzecz, po której wszyscy zaczęli płakać
  5. Na pogrzebie dziadka pokazała jego ostatnie zdjęcie. Chwilę później babcia wyciągnęła z torebki jedną rzecz, ciężko powstrzymać łzy
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

Źródło: Everlasting Radio

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News