Żałobnicy do końca życia zapamiętają słowa burmistrza wypowiedziane na pogrzebie ofiar ze Szczyrku. Aż chce się płakać

Żałobnicy do końca życia zapamiętają słowa burmistrza wypowiedziane na pogrzebie ofiar ze Szczyrku. Aż chce się płakać Źródło: youtube.com/mamNewsa

Pogrzeb ofiar wybuchu gazu w Szczyrku był wydarzeniem, które przyciągnęło uwagę wszystkich mieszkańców Polski. Wielka tragedia, w której zginęło 8 członków jednej rodziny, spotkała się z dużym odzewem ze strony całego kraju, który nie mógł uwierzyć w taką tragedię. W trakcie ceremonii żałobnej burmistrz miasta wypowiedział wzruszające słowa, które już na zawsze zapadną w pamięć uczestnikom tego głośnego pogrzebu.

Pogrzeb rodziny, która zginęła w trakcie wybuchu gazu w Szczyrku, był uroczystością, która przyciągnęła dużo osób. Mieszkańcy miasta chcieli pożegnać ósemkę swoich sąsiadów. W trakcie uroczystości burmistrz miasta zdecydował się na kilka wzruszających słów wspominających zmarłych. To, co powiedział przedstawiciel władz lokalnych, doprowadziło do łez wielu żałobników.

Pogrzeb w Szczyrku zgromadził tłumy. Wzruszający gest burmistrza

Po śmierci ośmiu mieszkańców miasta 4 grudnia, cały Szczyrk pogrążył się w żałobie. W trakcie uroczystości burmistrz miejscowości Antoni Byrdy w bardzo osobisty sposób wspominał wszystkich zmarłych.

- Dziadek Józef, niezapomniany przyjaciel. W przeszłości wieloletni reprezentant kraju w narciarskie alpejskim. Prekursor warsztatów narciarskich w Szczyrku. Zawsze hojny i bezinteresowny pracowity i towarzyski [...]. Szymon. Cudowny uczeń, mający wspaniałą wychowawczynię. Zawsze uśmiechnięty, wzorowy uczeń z potencjałem na przyszłość. Marzenie o byciu skoczniem narciarskim zamienił na piłkę nożną. Ze swoją drużyną zdobywał wiele medali. [...] Ania. Zapamiętamy ją, jako wzorową matkę. Ciepłą i empatyczną osobę, która zawsze służyła wsparciem. Była ostoją wspaniałej rodziny. W jej krótkim życiu nie brakowało trudnych momentów. Na przedostatnim roku studiów walczyła z nowotworem złośliwym. Płakała, że może nie mieć dzieci. Z pozoru delikatna i łagodna. Ale zawsze twardo dążyła do celu - mówił Byrdy w trakcie uroczystości, wspominając jeszcze resztę członków rodziny Kaim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostatnie słowa burmistrza wywołały łzy żałobników

Z racji tego, że rodzina, która zmarła, związana była ze sportami zimowymi i górami, Byrdy postanowił pożegnać zmarłych w bardzo wzruszających słowach.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekły intymne informacje o Michale Szpaku. Fani już nigdy nie spojrzą na piosenkarza tak samo
2. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

- Naprawdę z tym światem jest coś nie tak. Niech Wam chmury śniegiem będą - powiedział pod koniec wystąpienia burmistrz Szczyrku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Polacy nie mają pojęcia, po co jest dziura w zatyczce od długopisu. Prawdziwy powód może uratować Ci życie!
  4. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak
  5. Pogrzeb rodzin ze Szczyrku. Przed kościołem wydarzyły się najbardziej poruszające sceny

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News