Aktorka z najlepszych seriali TVP została pochowana dopiero pół roku po śmierci

Aktorka z najlepszych seriali TVP została pochowana dopiero pół roku po śmierci Źródło: Screen Akwarele (1978)

Pogrzeb aktorki odbył się dopiero pół roku po śmierci. Seksbomba z lat 80. odeszła w tajemniczych okolicznościach. Do dziś z wspominają ją wielbiciele małego i dużego ekranu.

Pogrzeb aktorki był wielkim skandalem, kiedy wyszło na jaw, że odbył się dopiero pół roku po śmierci kobiety. Polska gwiazda odeszła w niewyjaśnionych okolicznościach. Fani wspominają jej wielki talent i niebywałą urodę. W latach 80. nie miała sobie równych, została okrzyknięta seksbombą.

Pogrzeb gwiazdy odbył się aż pół roku po śmierci

Dorota Kwiatkowska w 1980 roku odebrała dyplom ukończenia PWST w Warszawie, ale już dwa lata wcześniej Ryszard Rydzewski obsadził ją w głównej roli w dramacie "Akwarele". Jej kariera błyskawicznie nabierała tempa, utalentowana i niezwykle piękna kobieta szybko podbijała serca widzów. W 1983 r. zagrała tytułową bohaterkę w "Thais" Ryszarda Bera. Aktorka wcieliła się w ponętną tancerkę, próbującą sprowadzić na złą drogę wierzącego mnicha. Rok później pojawiła się w "Widziadle" Marka Nowickiego. W obu filmach odważnie prezentowała swoje ciało, a widzowie pokochali ją i okrzyknęli seksbombą.

Dynamicznie rozwijająca się kariera Kwiatkowskiej została jednak nagle przerwana. Kobieta zakochała się w angielskim muzyku. Zaślepiona miłością opuściła kraj, gdzie czekały na nią dziesiątki propozycji filmowych, i wyjechała do Wielkiej Brytanii.

- Gdy w 1986 roku wyjechałam do Londynu na stypendium, lepiej się poznaliśmy. W końcu powiedziałam 'tak', a dziś za to małżeństwo płacę swoim zawodowym życiem - powiedziała wiele lat później dziennikarzom "Przeglądu Australijskiego". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety Dorota Kwiatkowska nie podbiła swoim talentem Anglii, a w tym czasie jej miejsce w Polsce zajęły młodsze aktorki. Kobieta wiedziała, że już za późno na powrót do kraju, dlatego desperacko starała się utrzymać w zawodzie i chodziła niemal na wszystkie castingi. Próbowała zostać nawet jedną z dziewczyn Bonda. 

Pogrzeb aktorki miał niejasne okoliczności

Aktorka ostatecznie osiadła w Australii. Po 2000 roku znów zaczęła pojawiać się gościnnie w polskich produkcjach i popularnych serialach. Widzowie mogli zobaczyć ją m.in. w "Na dobre i na złe" i "Blondynce".

Dzisiaj grzeje: 1. Zwycięzca Eurowizji walczy o życie. Lekarze dają mu maksymalnie 4 lata 
2. Będzie niebezpiecznie. Ogłoszono alerty dla aż 10 województw, zacznie się już za kilka godzin

Śmierć kochanej niegdyś aktorki owiana jest tajemnicą. Prawdziwy skandal wywołała informacja, że jej ciało pochowano dopiero pół roku po zgonie. Dorota Kwiatkowska spoczywa na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Poruszające informacje dot. Ewy Drzyzgi. Nie mieli litości
  4. Marzą wam się świąteczne przysmaki od Gessler? Lepiej od razu wziąć kredyt, ceny są nie do przełknięcia
  5. Lekarze ostrzegają, 64% Polaków ma tę przypadłość. Mało kto wie, że prowadzi do groźnego nowotworu

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News