Znana jest data i miejsce pogrzebu Kristiny. Jej mama ma wyjątkową prośbę do wszystkich gości

Znana jest data i miejsce pogrzebu Kristiny. Jej mama ma wyjątkową prośbę do wszystkich gości Źródło: Pixabay/carolynabooth

Pogrzeb Kristiny odbędzie się już za kilka dni. Udział w ceremonii z pewnością weźmie wielu ludzi - wszyscy mieszkańcy wsi Mrowiny będą chcieli pożegnać zamordowaną dziewczynkę, możliwe również, że zjadą się współczujący ludzie z całej Polski. Do uczestników pogrzebu matka Kristiny wystosowała specjalną prośbę.

Pogrzeb Kristiny, brutalnie zamordowanej 10-latki, został już zaplanowany. To będzie wyjątkowo smutny i trudny dzień dla całej wsi, w której dziewczynka mieszkała. Mieszkańcy Mrowin wciąż są wstrząśnięci tą zbrodnią. Nie wierzą, że do tak bestialskiego czynu mogło dojść w ich spokojnym sąsiedztwie, a od policji i sądów domagają się jak najsurowszych kar dla aresztowanego za zabójstwo Jakuba A. Już wkrótce przyjdą, by pożegnać dziewczynkę na jej ostatniej drodze, przewiduje się też, że na tę uroczystość przyjedzie wielu ludzi z całej Polski. 

Pogrzeb w sobotę. Jest specjalna prośba matki

Jak podaje "Super Express", uroczystości pogrzebowe Kristiny zaplanowano na sobotę 22 czerwca o godzinie 10:00. Dziewczynka zostanie pochowana na cmentarzu komunalnym w Żarowie.  

Matka zamordowanego dziecka zwróciła się ze specjalną prośbą do uczestników pogrzebu. Chodzi o ubiór. Mama Kristiny nie chciałaby, aby ludzie przybyli na cmentarz ubrani na czarno. Prosi, by pojawić się w niebieskich lub białych strojach. Prośba wydaje się niecodzienna, jednak ma swoje wzruszające uzasadnienie - to były ulubione kolory nieżyjącej dziewczynki.

Na ceremonii pogrzebowej na pewno pojawią się dzieci, które były zaproszone na urodziny Kristiny, które obchodziłaby we wtorek. Zapowiedziano, że koleżanki i koledzy zostawią na grobie zakupione wcześniej prezenty. Kristinę uczciła także szkoła, do której zabita dziewczynka uczęszczała. Na swoim facebookowym profilu napisano specjalny, pożegnalny post.

- Byłaś tak krótko wśród nas. Jesteś cały czas w naszych wspomnieniach. Będziesz na zawsze w naszych sercach - napisano.

Wzruszający post zilustrowano czarno-białym zdjęciem białej róży. I to właśnie o przyniesienie białych kwiatów proszone są osoby, które planują wziąć udział w ceremonii. Uczestników pogrzebu poproszono także o uszanowanie uczuć i prywatności będącej w żałobie rodziny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oskarżony w areszcie. Ludzie domagają się sprawiedliwości

Tymczasem oskarżony o zabójstwo Jakub A. został już odstawiony do aresztu. Świdnicki sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zgodził się na tymczasowy areszt. 22-latek spędzi w zamknięciu najbliższe trzy miesiące. Za popełnienie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz podżeganie do zabójstwa grozi mu dożywocie. Jakub A. przyznał się do popełnienia obu zarzucanych mu czynów.

Mieszkańcy Mrowin domagają się surowej kary dla oskarżonego. Gdy ten był przesłuchiwany, pod budynkiem świdnickiej prokuratury zebrał się tłum, żądający wyciągnięcia wszelkich konsekwencji wobec Jakuba A. Część zebranych domagała się, by policja oddała aresztowanego w ich ręce - choćby na chwilę. Na miejsce wezwano posiłki, aby uniknąć sytuacji, w której ktoś wtargnie na teren prokuratury. Sprawa wywołuje gigantyczne emocje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media nie znały całej prawdy dot. "wyrzucenia" Kurdej-Szatan. Pracownik TVP przypadkiem ujawnił wszystko, będziecie zdziwieni
  2. Benedykt XVI dostał udaru? Watykan zabiera głos ws. niepokojących doniesień
  3. 29-letnia córka Foremniak w ogóle nie pojawiała się w mediach. Jest zupełnie niepodobna do mamy, ogromne zaskoczenie
  4. Ponure doniesienia z Wielkiej Brytanii. Wypadek z udziałem konwoju księżnej Kate

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News