Na jaw wyszła porażająca prawda o pogrzebie Jerzego Pilcha. Żałobnicy o niczym nie mieli pojęcia

Na jaw wyszła porażająca prawda o pogrzebie Jerzego Pilcha. Żałobnicy o niczym nie mieli pojęcia Źródło: TRICOLORS/East News

Pogrzeb Jerzego Pilcha odbył się 4 czerwca. Znany pisarz zmarł nagle 29 maja w wieku 67 lat. Podczas jego ostatniej drogi towarzyszyło mu kilkadziesiąt osób - rodzina, przyjaciele i inne bliskie osoby, w tym znane osobistości ze świata kultury i sztuki. Teraz wyszła na jaw porażająca prawda o pogrzebie artysty.

Pogrzeb polskiego publicysty i felietonisty miał miejsce równo 2 tygodnie temu. Wirtualna Polska oraz Polsat News donoszą o przykrych informacjach, żałobnicy mają ogromne powody do niepokoju.

Pogrzeb pisarza zgromadził wielu ludzi kultury, teraz boją się o swoje zdrowie

4 czerwca na kieleckim cmentarzu odbyło się ostatnie pożegnanie pisarza. W tłumie można było dostrzec m.in. Andrzeja Grabowskiego, Jana Nowickiego i Grzegorza Turnaua. Jak przekazuje Polsat News, opierając się na informacjach dziennikarzy z Wirtualnej Polski, na pogrzebie wcale nie było bezpiecznie. Okazuje się, że u kilku z żałobników wykryto koronawirusa. Niedługo po uroczystości zauważyli u siebie podejrzane objawy.

Oficjalnie u jednej osoby stwierdzono COVID-19 - tak brzmią informacje z sanepidu. Wirtualna Polska twierdzi jednak, że aż 5 osób odebrało pozytywne wyniki odnośnie zakażenia. Medium podaje, że na pogrzebie krzesła żałobników były ustawione zbyt blisko siebie, co mogło podnieść ryzyko zakażenia, nie zachowano bezpiecznej odległości. Choć w kościele noszono maseczki, to na cmentarzu już się ich pozbyto.

Sanepid nie przejął się tą sprawą?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeden z rozmówców Wirtualnej Polski był obecny na pogrzebie pisarza. Kiedy dodzwonił się do sanepidu, odesłano go do zwykłej przychodzi, gdzie nikt nie potrafił udzielić mu pomocy i wskazówek. Był zmuszony wykonać test na koronawirusa sam, słono za to płacąc. 17 czerwca otrzymał wynik pozytywny - natychmiast napisał maila do sanepidu, ale nie otrzymał odpowiedzi. Wcześniej poinformował NFZ i sanepid o kontakcie z zakażonymi, ale nikt nie poprosił go o nazwiska czy choć szczegółowe nakreślenie zdarzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. GIF wycofał leki, które stosują tysiące Polaków. Koniecznie sprawdźcie, czy nie macie ich w domu
2. Chore krowy w ubojni. Ich mięso miało trafić do sklepów

- [...] Otóż dowiedziałem się, że osoba, z którą spędziłem w niedzielę kilka godzin na sympatycznej rozmowie w zamkniętym pomieszczeniu (Kumpel Wirusolog: idealne warunki transmisji) i która była obecna na pogrzebie Jerzego Pilcha - które to wydarzenie okazało się być w ramach ostatniego żartu Wielkiego Złośliwca ogniskiem pandemii - jest chora na koronawirusa. Dlaczego o tym piszę? Po pierwsze: osoba ta nie miała i nie ma absolutnie żadnych objawów. Chciałbym, żeby to wybrzmiało: fakt, że nikt na nas nie nakichał nie oznacza, że nie należy zachowywać ostrożności. Kumpel Wirusolog: powiedz ludziom, żeby nosili, ku**a, te maseczki! Mówię - napisał na Facebooku Zygmunt Miłoszewski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Media podały smutne wiadomości, świat pogrążył się w żałobie. Nie żyje uwielbiany muzyk
  4. Jedna z największych zagranicznych gwiazd poprosiła Jackowskiego o pomoc, chodziło o jej zaginioną córkę. Wszystkich zamurowało, gdy spotkali się 2 lata temu
  5. Gdy mężczyzna z nadwagą wyszedł na parkiet wszyscy ryknęli śmiechem. Chwilę później zaniemówili, niebywałe sceny
  6. Cuckold czyli nowy rodzaj zdrady. Kobiety nie mają o niej pojęcia

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News