Nagły apel ws. pogrzebu ofiar wybuchu w Szczyrku

Nagły apel ws. pogrzebu ofiar wybuchu w Szczyrku Źródło: Facebook

Ogłoszono już, kiedy odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Szczyrku. W związku z uroczystościami, władze miasta wydały pilny i niezwykle ważny apel.

Pogrzeb ofiar tragedii odbędzie się 19 Grudnia o godzinie 12:00 w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Szczyrku. Dwie godziny przed uroczystościami odbyć ma się specjalna modlitwa za zmarłych. W związku z tą smutną ceremonią, wystosowano bardzo ważny, pilny apel.

Pogrzeb ofiar wypadku w Szczyrku. Przeżyła tylko jedna osoba z rodziny

Dla przypomnienia, 5 grudnia koło godziny 18:00, doszło do wybuchu w trzypiętrowym domu w Szczyrku przy ulicy Leszczynowej 6. W mgnieniu oka dom rodziny zmienił się w gruzowisko. Na miejsce przyjechały służby, które po względnym opanowaniu sytuacji, zaczęły poszukiwania ofiar pod gruzami.

Niestety akcja poszukiwawcza skończyła się znalezieniem ciał sześciu dorosłych oraz dwójki dzieci. Z rodziny przeżyła jedynie pani Katarzyna. W jednej chwili straciła wszystkich swoich bliskich oraz cały dobytek życia. Teraz będzie przeżywać osobistą tragedię na pogrzebie.

Ważny apel w sprawie pogrzebu ofiar

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śmierć rodziny z ulicy Leszczynowej wstrząsnęła całą miejscowością, której mieszkańcy złączyli się w żałobie. W związku z tym władze miasta spodziewają się, że sporo osób może pojawić się na uroczystościach pogrzebowych. Wystosowano pilny, niezwykle ważny apel dotyczący przejścia konduktu żałobnego: zamknięta ma być droga od kościoła do cmentarza. To jednak niejedyna rzecz, o jaką apelują władze.

Dzisiaj grzeje: 1. Żona słyszała straszliwe krzyki z garażu. Prawie zemdlała, gdy odkryła największy sekret męża
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Dla najbliższej rodziny zmarłych wyznaczono specjalne miejsca w kościele, żeby były jak najbliżej trumien zmarłych. Dlatego też wystosowano apel o niezajmowanie tych miejsc. Podobna sprawa dotyczy miejsc na parkingu pod świątynią, gdzie również wyznaczono strefę parkowania dla najbliższej rodziny, której nikt nie powinien zajmować. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Rząd uregulował zasady dotyczące trzynastek. Ważne informacje dla emerytów
  3. Bardzo smutne informacje o Andrzeju Grabowskim. Współczujemy
  4. Kiedyś nazywano ją najbrzydszą kobietą świata. Internauci oniemieli słysząc czym się dzisiaj zajmuje
  5. Przepis na kotlet schabowy Magdy Gessler rozsadza podniebienie rozkoszą! A przecież jej sztuczka jest bardzo prosta, każdy może ją zrobić

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News