Pogrzeb osoby z koronawirusem
Unsplash adrianna geo
Irmina Jach - 17 Października 2020

Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości

Pogrzeb, który odbywał się w jednej z polskich miejscowości, został nagle przerwany przez przedstawicieli służb sanitarnych. Żałobnicy, którzy zebrali się, by uczcić pamięć o zmarłym bliskim, zostali przegonieni do domów, co wzbudziło w nich duże zbulwersowanie. Wiadomość o dramatycznym przebiegu uroczystości obiegła krajowe media. Internauci nie kryją oburzenia.

Pogrzeb, który odbył się w Bielsku Podlaskim, stał się sceną nieoczekiwanych zdarzeń. Gdy osoba z rodziny zmarłego odebrała telefon, nie spodziewała się tego, co za chwilę usłyszy. Okazało się, że służby sanepidu nie wyrażają zgody na godny pochówek jej bliskiego. Sytuacja zbulwersowała internautów i żałobników.

Dziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościDziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Pogrzeb został przerwany przez służby sanitarne

Żałobnicy, którzy zebrali się na cmentarzu w Bielsku Podlaskim, nie spodziewali się, że nie będą mogli pożegnać się ze swoim bliskim. Tuż przed rozpoczęciem ceremonii pogrzebowej do synowej zmarłego 80-latka zadzwoniła przedstawicielka inspekcji sanitarnej, która nakazała natychmiastowe zakończenie ceremonii. Okazało się, że nieboszczyk był zarażony koronawirusem. Rodzina pogrążyła się w głębokiej rozpaczy. Mężczyzna został pochowany bez udziału rodziny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- W pewnym momencie synowa zmarłego odebrała telefon. Stała obok, widziałam, jak w jej oczach pojawiają się łzy. Gdy skończyła rozmowę, wyszła przed dom i powiedziała wszystkim zebranym, żeby się rozeszli do domów. Dzwonił sanepid, żeby zamknąć trumnę i wyprosić wszystkich. Okazało się bowiem, że u zmarłego wykazano koronawirusa. Po jakimś czasie przyjechał zakład pogrzebowy i zabrał trumnę ze zmarłym - relacjonowała jedna z osób, które brały udział w uroczystości.

Z relacji rodziny zmarłego 80-latka, którego pogrzeb miał odbyć się w Bielsku Podlaskim, wynika, że ich krewny zaczął uskarżać się na złe samopoczucie na tydzień przed śmiercią. Cierpiał na dolegliwości ze strony układu oddechowego i miał wysoką gorączkę. Niestety, pomimo wzmożonych wysiłków bliskich, szpitale przed trzy dni odmawiały mu hospitalizacji. W ubiegły wtorek w domu pojawiła się lekarka rodzinna, która skierowała seniora do szpitala. Został odtransportowany na miejsce karetką. Początkowo trafił na oddział zakaźny, później zaś na wewnętrzny. Zmarł tego samego dnia, w godzinach wieczornych. Choć żałobnicy byli gotowi do wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych, zgodnie z nakazem od sanepidu udali się do domów. Pogrzeb odbył się następnego dnia rano, bez udziału krewnych. Niestety, uroczystości pożegnalne osób z COVID-19 odbywają się w specyficznych warunkach.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy wytyczne związane z Bożym Narodzeniem. Wielu nie będzie zadowolonych, koniec z tradycją

2. Ekspert nie ma wątpliwości, powiedział, co stanie się już za 2 tygodnie. Zostało mało czasu, musimy się przygotować

3. Fani "M jak Miłość" zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości

- Pani z sanepidu mówiła, że po ciało przyjedzie zakład komunalny, zabierze je w worku i pochowa, ale zaczęliśmy protestować. Mieliśmy już wynajęty zakład pogrzebowy i wykopany grób. Zgodziła się, by razem z trumną ciało odebrał nasz zakład pogrzebowy i by pochował je w przygotowanym miejsc - mówiła żałobniczka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Możesz mieć COVID-19, jeśli masz choć 1 objaw z listy. Oprócz utraty smaku jest wiele innych symptomów
  2. Tragiczna wiadomość z TVP. Nie żyje wielki gwiazdor stacji, kochały go tysiące, wyjątkowo smutne wiadomości
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. W PlayStation 5 będzie funkcja, której nie da się wyłączyć. Niepokojąca propozycja Sony, chodzi o chat głosowy

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News