Zatrważające słowa Zbigniewa Bońka na pogrzebie jego ojca. Tragedia, łzy same cisną się do oczu

Zatrważające słowa Zbigniewa Bońka na pogrzebie jego ojca. Tragedia, łzy same cisną się do oczu Źródło: youtube.com/TVP Sport

Pogrzeb Józefa Bońka odbył się 15 grudnia w Bydgoszczy. Na mszy stawił się oczywiście Zbigniew Boniek, który wygłosił emocjonującą i poruszającą mowę. We wspaniały i wzruszający sposób uczcił pamięć taty.

Pogrzeb Józefa Bońka zgromadził setki osób: rodzinę, dalszych krewnych, znajomych z boiska, trenerów czy jego miłośników. Zasmucony Zbigniew Boniek uczestniczył w ostatnim pożegnaniu ojca - przyznał się, co 2 lata temu powiedział mu zmarły. Te słowa sprawiają, że łzy same cisną się do oczu. 

Pogrzeb ojca Zbigniewa Bońka zgromadził tłumy. Prezes PZPN wygłosił mowę pożegnalną

15 grudnia 63-letni Zbigniew Boniek uczestniczył w ostatnim pożegnaniu swojego ojca, 88-letniego Józefa Bońka, który zmarł 12 grudnia. Oprócz niego w kościele i na cmentarzu zgromadziła się rodzina, znajomi i koledzy z boiska. W tłumie można było zobaczyć m.in. piłkarza i trenera Stefana Majewskiego. Zbigniew Boniek wygłosił mowę, która wywołała u wszystkich morze łez.

- Miał piękną, fajną rodzinę, w której wszyscy żyliśmy szczęśliwie (...) Ojciec był wytrwałym zawodnikiem, wspaniałym tatą. Tych 88 lat było wyjątkowych. Najcięższy mecz stoczył w ostatnich dwóch latach, gdy po śmierci mamy przyszedł do mnie i powiedział "słuchaj, ja już nie mam po co żyć". To był taki proces wygaszania mentalnego i fizycznego. To nie było łatwe (...) Jesteśmy w większości katolikami i wierzymy w drugie życie. Wierzymy, że tam gdzieś u góry jest ojciec z matką, trzymają się za ręce i na nas patrzą - powiedział na uroczystości pogrzebowej Zbigniew Boniek.

W ostatnich dniach przed śmiercią, stan zdrowia Józefa Bońka znacznie się pogorszył

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Józef Boniek został pochowany w Bydgoszczy. Msza pogrzebowa została odprawiona w kościele błogosławionego Michała Kozala, a następnie ciało sportowca spoczęło na cmentarzu przy ulicy Tańskich. Był cenionym piłkarzem i trenerem. Zawodnicy takich drużyn jak Unia Solec Kujawski, Czarni Nakło i Gwiazdy Bydgoszcz nigdy nie zapomną udzielonych przez niego wskazówek.

Dzisiaj grzeje: 1. Zbigniew Boniek w żałobie. Prezes PZPN stracił najbliższą osobę, smutne doniesienia
2. Tragiczne wiadomości z samego rana, nie żyje 18 osób. Do sieci trafiło piorunujące nagranie z wybuchem wulkanu w Nowej Zelandii

Zbigniew Boniek na wieść o szybko pogarszającym się stanie zdrowia ojca, zrezygnował nawet z posiedzenia UEFA w Genewie i postarał się tak zmienić plany, by pilnie zjawić się w Bydgoszczy. Nie zdążył jednak porozmawiać z tatą - Józef Boniek odszedł kilka minut przed jego przybyciem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złe wiadomości dla polskich kibiców skoków narciarskich. Podjęto decyzję ws. odwołanego konkursu
  2. Zdemolowano samochód gwiazdy reprezentacji Polski. "Karma cię dopadnie"
  3. Godlewska nie ma litości, nagrała kolejną kolędę. Tym razem jej strój przyćmił nawet umiejętności wokalne
  4. Przez 20 lat zbierał drobniaki, uzbierał ogromną sumę. Wiadomo, co za nie kupił, szczęka opada
  5. Kuba Wojewódzki ujawnił nieznany fakt z życia Anny Przybylskiej. Pokazał, jaka była naprawdę

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News