Pogrzeb na cmentarzu
Pixabay.com dodo71
Monika Majko - 14 Października 2020

Mieszkańcy nie wytrzymali. Głośno powiedzieli o skandalicznych rzeczach dot. pogrzebów, które wyrabiali księża

Pogrzeb wymaga organizacji, co w czasie przezywania żałoby jest wyjątkowo trudne. Mieszkańcy jednej z polskich miejscowości wyznali szokującą prawdę o zachowaniu okolicznych księży. Sprawa trafiła do sądu.

Pogrzeb bliskiej osoby to bardzo trudne doświadczenie, a księża doskonale powinni to rozumieć. Mieszkańcy polskiej miejscowości nie mogli już dłużej milczeć, wyznali prawdę o skandalicznym zachowaniu duchownych z lokalnej archidiecezji. Sprawa trafiła do sądu, nie można wykluczyć, że pozwów będzie więcej.

Pogrzeb na cmentarzu w Brzezinach kosztuje majątek, mieszkańcy przerwali milczenie

Jak przekazał dziennikarz "Radia Zet" Mateusz Szkudlarek, mieszkańcy miejscowości Brzeziny w województwie łódzkim mają już dość wyzysku przez lokalne parafie. Do sądu trafiły dwa pozwy przeciwko archidiecezji łódzkiej w sprawie zbyt wysokich cen pochówku na cmentarzu zarządzanym przez łódzką kurię. Sławomir Pawlik z ruchu "Stop Cmentarnemu Wyzyskowi" przekonuje w rozmowie z Radiem ZET, że takich pozwów będzie jeszcze więcej.

Ministerstwo ZdrowiaMZ przekazało najgorsze wiadomości. Wkrótce Polaków czeka nieuniknione, jest potwierdzenieCzytaj dalej

Ruch "Stop Cmentarnemu Wyzyskowi" już jakiś czas temu informował o wysokich cenach pochówku na cmentarzu. We wrześniu artykuł na ten temat ukazał się na portalu Wirtualna Polska.

- Mieszkańcy Brzezin pod Łodzią, którzy walczą z wysokimi kosztami pochówków na parafialnym cmentarzu, ujawnili wysokość opłaty związanej z budową nagrobków. Za wstęp i pracę ekipy kamieniarzy kościelny administrator pobiera aż 920 zł. Według kurii, jest to 'ofiara kamieniarza za zarobkowanie na nie swoim terenie' - napisano w artykule, opublikowanym na portalu wp.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta przeszła na dietę24-latka ważyła 300 kg. Postanowiła zmienić swoje życie, rok później była nie do poznaniaCzytaj dalej

Mieszkańcy Brzezin pozwali Archidiecezję łódzką

Po opublikowaniu artykułu, rzecznik Kurii Archidiecezji Łódzkiej, ks. Paweł Kłys domagał się sprostowania, według niego, niepełnych i nieprawdziwych informacji. Do Krajowej Agencji Informacyjnej trafił list w tej sprawie w którym duchowny tłumaczy m.in. skąd tak wysokie koszty pochówku. W cenę 920 zł. ma wchodzić koszt, jaki ponosi zakład kamieniarski za wjazd na cmentarz i wykonywane przez siebie prace, który wynosi 120 złotych oraz zryczałtowana opłata za postawienie pomnika na grobie murowanym w wysokości 800 złotych.

Dzisiaj grzeje:

1. Już od jutra nowe obostrzenia. Pilny apel rządu do milionów Polaków

2. Minister wygadał się podczas wywiadu, już wiadomo co z lockdownem. Jutro przekażą oficjalnie

3. Pijany gwiazdor disco polo wjechał w kobietę na pasach. Leciała 20 m w powietrzu, jej stan jest krytyczny

- Podkreślić należy, że 10% opłata od postawienia pomnika jest praktykowana na wszystkich nekropoliach zarówno wyznaniowych jak i komunalnych. Aby uniknąć wszelkich wątpliwości dotyczących kosztu wykonania nagrobka, wprowadzono opłatę zryczałtowaną. Na wspomnianym cmentarzu katolickim w Brzezinach tylko ok. 30% pochówków jest dokonywanych w grobach ziemnych, choć kancelaria cmentarza za każdym razem informuje dysponentów o wyższych kosztach pochówku zmarłego w grobie murowanym. Jest to zatem – jak widać – całkowicie świadoma decyzja rodziny zmarłego - napisał w liście rzecznik łódzkiej kurii, ks. Paweł Kłys.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pod sklepami Biedronka ustawią się kolejki. Skorzysta jedna grupa Polaków
  2. Gdzie oglądać mecz Polska - Bośnia i Hercegowina? Transmisja online, na żywo, w internecie, relacja live, stream
  3. Sytuacja jest fatalna. Odbędzie się pilne zwołanie sztabu kryzysowego, wiemy o co chodzi
  4. Mamy potwierdzenie, ogromne ogniska koronawirusa w Polsce. Wielu seniorów zagrożonych
  5. Sprawa Tomasza Komendy nie ma końca. Nowy oskarżony przerywa milczenie, porażające słowa
  6. Niespodziewany zwrot akcji u Martyniuków, padły ostateczne słowa. Czy w sławnej willi z piękną kuchnią nastanie spokój?

Psychotest z liśćmiWybierz liść i poznaj swoją przyszłość. Odpowiedź zdradza, co czeka cię w najbliższym czasieCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News