Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy

Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy Źródło: unsplash.com David Tomaseti

Pogrzeb zasłużonego Polaka odbył się dzisiaj, 13 sierpnia. Jego ciało spoczęło na gdańskim cmentarzu Srebrzysko. Radio Maryja opublikowało nagranie z uroczystości pogrzebowych, pojawiły się tłumy. W ostatnim pożegnaniu uczestniczył metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź.

Dziś odbył się pogrzeb postaci znanej na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Odnosił sukcesy, których zazdrościły mu inne firmy, wyróżniał się wśród innych europejskich przedsiębiorców. Okoliczności jego śmierci są nadzwyczaj smutne.

Żałobnicy ciepło wspominali zmarłego

Wiele osób pojawiło się dziś w katedrze na gdańskiej Oliwie, aby pożegnać Piotra Soykę. Założyciel i  prezes Stoczni Remontowej, a także członek Narodowej Rady Rozwoju zmarł 2 sierpnia w wieku 76 lat. Jak podawała kilka dni temu "Gazeta Wyborcza", znany przedsiębiorca mógł odebrać sobie życie, strzelając do siebie z rewolweru - miał pozwolenie na broń. W katedrze pojawili się nie tylko jego przyjaciele, rodzina i znajomi, ale też przedstawiciele branży morskiej. W kościele przemawiał m.in. minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

- Zawsze był bardzo blisko pracowników, był dla nich wychowawcą i mentorem i przyjacielem. On po prostu ludzi kochał. Panie Piotrze, dzisiaj wielu Pańskich pracowników oddaje wszystko, żeby zatrzymać Pana, bo oni Pana potrzebują. To jest olbrzymia zapłata za jego poświęcenie w stosunku do współbraci - mówił kpt. Żeglugi Wielkiej Zbigniew Sulatycki.

Pogrzeb odprawił abp Sławoj Leszek Głódź, również powiedział kilka ważnych słów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu była największą grupą stoczniową w kraju i jedną z największych w Europie. Piotr Soyka przez całe swoje życie stał za sukcesami firmy i czuwał nad jej dalszym rozwojem. Wiele osób obawia się teraz, że słynna "Remontówka" nie poradzi sobie w rękach następców założyciela. W zeszłym roku grupa przemysłowa odnotowała aż 1 mld skonsolidowanych przychodów i 100 mln zł zysku brutto.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra
2. Koronawirus obecny w żywności? Niepokojące wyniki badań
3. TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość. Rodzina pogrążyła się w smutku, miał tylko 34 lata

- Osobiście pamiętam go i odczytuje jako osobę silną, prawą, konsekwentną - wyciosany z jednego pnia - wszystko było w nim poukładane - powiedział abp Sławoj Leszek Głódź, który już niedługo przestanie pełnić funkcję metropolity gdańskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewyobrażalna tragedia w Sopocie. W przychodni kazali mu czekać, zmarł na ulicy
  2. Wprost z nieba runął do Wisły. Napływają niepokojące informacje, są poszkodowani
  3. Ogień zaczął trawić wszystko, na miejscu pilnie pracują strażacy. W polskiej miejscowości spełnia się najczarniejszy scenariusz
  4. Ogromny smutek. Nie żyje Paulina Socha
  5. Emerytura dla pewnej grupy Polek i Polaków będzie znacznie wyższa. Decyzja zapadła, przedstawiamy szczegóły

Źródło: Radio Maryja, Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News