Tak wyglądał pogrzeb Janusza Dzięcioła. Wyjątkowo smutne pożegnanie zwycięzcy Big Brothera

Tak wyglądał pogrzeb Janusza Dzięcioła. Wyjątkowo smutne pożegnanie zwycięzcy Big Brothera Źródło: Facebook/Janusz Dzięcioł

Pogrzeb Janusza Dzięcioła zgromadził tłumy. Nie brakowało wieńców i bukietów z białych i czerwonych róż, łez i dziesiątek wspomnień. Pożegnanie uwielbianego zwycięzcy 1. edycji "Big Brothera" było nadzwyczaj smutne - kilka dni po tragicznym wypadku obchodziłby 66. urodziny.

Pogrzeb celebryty oraz byłego posła zgromadził setki osób. Rodzina pogrążona w smutku, politycy, a nawet wojskowi - ceremonia miała bowiem charakter państwowy.

Pogrzeb Janusza Dzięcioła zgromadził tłumy. Nie brakowało bliskich i zaufanych osób

Janusz Dzięcioł, zwycięzca 1. edycji show "Big Brother", były poseł i uwielbiany przez wszystkich skromny celebryta, zginął na przejeździe kolejowym 6 grudnia, kilka dni przed swoimi urodzinami. 12 grudnia odbył się jego pogrzeb. Ceremonia pogrzebowa miała miejsce w Olsztynie, ostatecznie trumna z ciałem zmarłego została złożona do grobu cmentarzu parafialnym przy ulicy Żurawiej na olsztyńskim Gutkowie.

Chociaż Janusz Dzięcioł osobiście był związany z Grudziądzem i Świeciem, to właśnie w Olsztynie znajduje się grób jego rodziny. Było oczywiste, że właśnie tutaj spocznie były polityk. Cała uroczystość miała charakter państwowy, z racji pełnienia przez pewien czas funkcji posła. Nad grobem odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Na pogrzebie zjawiła się kompania honorowa Wojska Polskiego, która oddała salut z karabinów. Janusza Dzięcioła żegnała żona Wiesława, córka Katarzyna i krewni, znajomi, mieszkańcy Olsztyna, nie brakło również przedstawicieli straży miejskiej z jego macierzystej formacji w Świeciu. Wśród tłumu można było wypatrzeć Gustawa Brzezina z PSL oraz posła Janusza Cichonia z PO. Bukiet białych kwiatów złożyła również Manuela Jabłońska z "Big Brothera".

Janusz Dzięcioł miał jedynie 65 lat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zwycięzca "Big Brothera" zginął na przejeździe kolejowym rano, 6 grudnia, zaledwie 100 metrów od swojego domu w Grudziądzu. Kierowane przez niego auto wjechało pod pędzący pociąg Toruń-Grudziądz. Polityk nie widział czerwonego światła, prawdopodobnie oślepiło go słońce, widoczność utrudniała również mgła. Na przejeździe nie ma rogatek, które mogłyby zatrzymać auto.

Dzisiaj grzeje: 1. 7-latka dała pracownikowi stacji benzynowej liścik i uciekła. Gdy go przeczytał od razu zadzwonił na policję
2. Media obiegły najgorsze wiadomości. Zmarł kultowy dziennikarz, każdy znał jego programy

Janusz Dzięcioł 11 grudnia skończyłby 66 lat. Po ogromnym sukcesie "Big Brothera" zyskał sympatię i sławę. Zdecydował się iść w stronę polityki. W latach 2002-2007 zasiadał w Radzie Miasta w Grudziądzu, był również komendantem Straży Miejskiej w Świeciu. W 2007 i w 2011 roku został wybrany posłem na Sejm z listy Platformy Obywatelskiej. W 2014 roku startował nawet na stanowisko prezydenta Grudziądza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Popularny lek powstrzymuje rozwój raka. Wystarczy go zażywać 3 razy w tygodniu
  2. Poznaliśmy uczestników walki wieczoru kolejnego Fame MMA. Doszło do zmiany w ostatniej chwili
  3. Syn Janowskiego przekazał dramatyczne informacje. Do szpitala trafiła była żona muzyka
  4. Tragedia w polskim szpitalu podczas porodu. Nie żyje mama czwórki dzieci
  5. Twoje ucho wygląda tak jak na zdjęciu? Możesz być w ogromnym niebezpieczeństwie, natychmiast idź do lekarza

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News