Podczas pogrzebu zajrzała do grobu męża i się przeraziła. Nie był pusty

Podczas pogrzebu zajrzała do grobu męża i się przeraziła. Nie był pusty Źródło: Wikimedia Commons/Albert Górniak

Pogrzeb miał odbyć się w rodzinnym i skromnym gronie. Żona chciała, aby dopilnowano wszystkich szczegółów, a ostatnia droga zmarłego przebiegła bez żadnych kłopotów. Mało nie zemdlała, kiedy zajrzała do wykopanego dołu.

Pogrzeb stanął pod znakiem zapytania, kiedy pani Gabriela zajrzała do dołu wykopanego przez grabarza. Był zabezpieczony, lecz w środku wcale nie pusty w środku. Wybuchła płaczem, to była kolejna rzecz, która ją przerosła.

Pogrzeb męża okazał się najgorszą chwilą w jej życiu

Sprawa ma swój początek w 2016 roku. Od 3 lat nie da się zapomnieć o przykrych wydarzeniach, a prawnicze pisma i sprawy sądowe na nowo rozgrzebują dramatyczne wspomnienia. Pani Gabriela chciała pochować swojego męża, lecz kiedy zjawiła się na cmentarzu komunalnym w Tczewie i spojrzała w dół, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Na taki widok wdowa o mały włos nie zasłabła.

- Mój Boże, człowiek nawet psa by tak nie pochował, a mój kochany Jasiek leży jak na śmietniku! W tym dole były papiery, butelki, stare znicze, kości i nawet stara opona - wspomina pani Gabriela.

Kobieta była zrozpaczona. Jak się okazało, cmentarz był położony niedaleko zakładu utylizacyjnego. Wdowa nie mogła tego tak zostawić i z pomocą rodziny złożyła sprawę do sądu, oskarżając zarówno ówczesnego zarządcę cmentarza jak i tczewską gminę. Domagała się 5 tysięcy złotych zadośćuczynienia i wpłaty 10 tysięcy złotych na cele charytatywne.

Sprawa kilka lat ciągnęła się w sądzie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy sprawa wyszła na jaw, prezydent Tczewa zlecił badania geologiczne cmentarza. Śmieci znaleziono jedynie w miejscu, w którym miał zostać pochowany mąż pani Gabrieli. Był to zresztą rejon wyłączony z pochowków i warto nadmienić, że w 2016 roku zmienił się także zarządca cmentarza.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. Dramatyczne wieści z polskiej miejscowości. Gwałtowna pogoda, zerwane dachy, powalone drzewa

W styczniu tego roku sąd postanowił wydać wyrok. Zarządca cmentarza miał umieścić oświadczenie wraz z przeprosinami w prasie, m.in. w gazecie "Fakt". Roszczenia pieniężne zostały oddalone. Jednak po pewnym czasie zapadł kolejny wyrok w sprawie. Przeprosiny ma wystosować również gmina Tczew. Zarówno ona jak i zarządca cmentarza muszą również zapłacić 2000 złotych na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba". Wyrok jest prawomocny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za mieszkanie w spadku sporo ZAPŁACISZ. O uldze możesz zapomnieć
  2. Jerzy Rutkowski nie żyje. Przed śmiercią nocą wywoływał jedno imię
  3. Doniesienia są straszne, Kasia Figura przeżyła horror na żywo. Mąż miał bić ją po głowię, kopać i pluć na twarz
  4. Najbardziej zagadkowa tragedia w Polsce od lat. Mama i tata nie żyją, informacje o nagraniach przerażają

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News