Kupił budynek po domu pogrzebowym. Służby natychmiast zaczęły działać, gdy ujawniono, co jest w środku

Kupił budynek po domu pogrzebowym. Służby natychmiast zaczęły działać, gdy ujawniono, co jest w środku Źródło: YouTube

Pogrzeb jest jedną z najważniejszych rodzinnych uroczystości. Przed nim jednak krewni oraz zakład pogrzebowy zawsze z czcią i szacunkiem zajmują się ciałem. Policja oraz świadkowie byli więc kompletnie zszokowani, kiedy w domu pogrzebowym znaleźli kilkanaście dziecięcych zwłok oraz inne "podejrzane szczątki".

Pogrzeb z pewnością będzie potrzebny ciałom odnalezionym w domu pogrzebowym, który został szczegółowo przeszukany przez śledczych. To, co w nim znaleziono oraz jakich nieprawidłowości się dopatrzono było szokiem nawet dla nowego właściciela, który miał już do czynienia z pogrzebami i przygotowywaniem ciał do pochówku.

Znaleziono ciała 11 dzieci. Nie były przechowywane w należyty sposób

Naveed Syed postanowił kupić dawny dom pogrzebowy Cantrell w Detroit. W związku z niedopilnowaniem przepisów i kontrowersyjnymi zachowaniami właścicieli obiekt został wystawiony na sprzedaż. Skuszony ceną Naveed nawet nie wiedział, co zostanie odkryte w budynku. Na początku zostały z niego usunięte 4 wielkie kontenery śmieci i całe wyposażenie przesiąknięte okropnymi zapachami.

Dopiero po miesiącu do drzwi zapukali śledczy z Departamentu Licencji i Spraw Regulacyjnych w Michigan. Dostali oni anonimowy list, z którego wynikało, że w obiekcie nadal znajdują się ciała. Po dogłębnym przeszukaniu okazało się, że pod sufitem w kartonie oraz małej trumnie znajduje się w sumie 11 ciał noworodków. Po przyjrzeniu się znalezisku śledczy doszli do wniosku, że to nie tylko noworodki, ale też dzieci w wieku do 3 lat.

- Ciała były okropnie rozłożone, niektóre ich twarze nawet nie były rozpoznawalne. Bez względu na to, jak silny jesteś, widok 11 martwych dzieci poraża. To traumatyczne i bardzo smutne - mówił nowy właściciel, Syed.

Nowy właściciel zorganizuje pogrzeb 11 dzieci. W dalszym ciągu jest zszokowany i nie wierzy w znalezisko

Policja z Detroit potwierdza, że w kartonowym pudle znaleziono 9 ciał, a kolejne 2 znajdowały się w worku na śmieci umieszczonym w białej małej trumnie. Dzieci zostały zabalsamowane lub zmumifikowane.

Dom pogrzebowy, który kupił Naveed, był karygodnie prowadzony przez ówczesnych właścicieli. Ciała nie były prawidłowo przechowywane, często zalegały w garażu i innych przestrzeniach. Mówiono wtedy, że "ci ludzie byli brudni, żałośni i nie nadawali się do niczego".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy Syed próbował doprowadzić budynek do stanu używalności, jeden z jego pracowników znalazł nawet coś, co wyglądało na spopielone szczątki. Już wtedy nowy właściciel wiedział, że sporo przed nim pracy, ale nie spodziewał się znalezienia kilkunastu ciał praktycznie w suficie. Teraz planuje przekształcić obiekt w ośrodek kultury. Chce oferować też tanie lub darmowe usługi socjalne - pralnie i prysznice. "W tej okolicy jest wiele problemów i chcemy zrobić, co w naszej mocy, aby pomóc" - opowiadał.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktor "Klanu", "M jak miłość" i "Na Wspólnej", ojciec prezenterki "Dzień Dobry TVN". Wielka strata
2. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę

Reszta pracy należy teraz do śledczych. Małe ciała zostały już zabezpieczone i trwa intensywna praca, aby je zidentyfikować. Na tę chwilę jeszcze nikomu nie postawiono zarzutów, lecz przesłuchano osoby, które pracowały w tym przybytku.

- Było około 11 małych dzieci, noworodków. Niektóre w stanie zaawansowanego rozkładu, niektóre zmumifikowane. Jedno z nich było tu od 2009 roku, niemal 10 lat… Teraz musimy znaleźć krewnych tych dzieci i dowiedzieć się, dlaczego to zrobili, co naprawdę się stało i kto na to pozwolił - opowiada Syed i zapewnia, że jak tylko będzie znana tożsamość dzieci, pokryje koszty pogrzebu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie tylko Michał Wiśniewski. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły fortunę
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Ciężarna 19-latka została zbiorowo zgwałcona. Ojciec jej dziecka nie żyje

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News