Pogrzeb Kosteckiego odwołany. Giertych musiał to zrobić

Pogrzeb Kosteckiego odwołany. Giertych musiał to zrobić Źródło: Screen / YouTube / FightingClubPL

Pogrzeb Dawida Kosteckiego zaplanowany był na sobotę 10 sierpnia. Ceremonia jednak się nie odbyła, obecnie nieznana jest jej nowa data. Może mieć to związek z wątpliwościami co do przyczyn śmierci byłego pięściarza.

Pogrzeb Dawida Kosteckiego, byłego boksera, który na początku sierpnia popełnił samobójstwo w warszawskim areszcie, miał odbyć się w Rzeszowie w sobotę o 12:30. W tym terminie jednak do pochówku nie doszło - kaplica na cmentarzu Pobitno była zamknięta. Odwołanie pogrzebu prawdopodobnie ma związek z wątpliwościami rodziny, co do przyczyn śmierci pięściarza. Giertych nie miał wyboru. 

Pogrzeb odwołany. Rodzina ma wątpliwości

O śmierci Dawida Kosteckiego poinformowano w piątek 2 sierpnia. Jako przyczynę od początku podawano samobójstwo. Bokser miał powiesić się na pętli zrobionej z prześcieradła, leżąc w łóżku. 

- Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego - relacjonowała ppłk Elżbieta Krakowska, Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

W samobójstwo od początku nie wierzyła rodzina Kosteckiego. Faktem jest, że w sprawie pojawiło się kilka zaskakujących wątków. Okazało się, że boksera przeniesiono w połowie czerwca z zakładu karnego w Rzeszowie do Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Tego samego, gdzie znajdował się oskarżony Tomasz G. Kostecki miał być świadkiem prokuratury w jego procesie.

Możliwe, że właśnie wątpliwości rodziny spowodowały odwołanie pochówku. Jak informuje Wyborcza.pl, pogrzeb został wstrzymany na wniosek adwokata. Rodzinę Kosteckego reprezentuje mecenas Roman Giertych, lecz nie skomentował on tej sprawy.

Sekcja wykluczyła udział osób trzecich

Sekcję zwłok zmarłego boksera wykonano już w dniu jego śmierci. Jak się okazuje, jej wyniki wykluczyły udział innych osób, tym samym potwierdzając teorię o samobójstwie. Nie jest jednak wykluczone, że Kostecki został do samobójstwa przymuszony, jak sugerują niektóre komunikaty. Nowe światło na tę sprawę mogą rzucić pełne wyniki m.in. badań toksykologicznych, lecz trzeba na nie poczekać - być może nawet kilka miesięcy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak donosi "Super Express", odwołanie pogrzebu nie ma związku z działaniami prokuratury. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci pięściarza, poinformowała, że nie zlecono przeprowadzenia dodatkowej sekcji. 

- Medycy sądowi wykonali szereg badań, które w jednoznaczny sposób wskazują, że do zgonu doszło w mechanizmie powieszenia. Nie ma żadnych przesłanek wskazujących na udział osób trzecich - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" prokurator Remigiusz Krynke. 

Prokuratura opublikowała również komunikat w tej sprawie. Poinformowano w nim, że wyniki sekcji nie budzą żadnych wątpliwości, co do przyczyn zgonu. Nie stwierdzono żadnych śladów walki, co potwierdza tezę o samobójstwie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nowość od Zenka Martyniuka wbije was w fotele. Król disco-polo wypuścił właśnie petardę, która miażdży „Przez Twe oczy zielone”

2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

- Brak jest jakichkolwiek przesłanek wskazujących na udział w zdarzeniu osób trzecich. Podnoszone w mediach informacje o zarządzeniu bądź też planowaniu przez Prokuraturę kolejnej sekcji zwłok Dawida Kosteckiego są nieprawdziwe - oświadcza prokuratura.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejne przerażające fakty! Pracownik znanego piosenkarza ujawnił jego wyuzdane sekrety łóżkowe
  2. Chłopak powiedział, że muszą się rozstać, po czym wręczył jej list. Jego treść ścięła ją z nóg
  3. W fontannie na Śląsku dokonano strasznego odkrycia, o którym mówią już prawie wszystkie media w Polsce. Nie mieści się w głowie
  4. Wypłynęły zapomniane notatki. Ujawniają, że przed Polakami ukryto nadzwyczaj prywatne zdjęcia Jana Pawła II zrobione z ukrycia
  5. Nagranie z sypialni Małgorzaty Rozenek w sieci. Nagle jej mąż w łóżku zaczął przeraźliwie krzyczeć, aż was zamuruje

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News