Niewiarygodne, jak wygląda grób Adamowicza rok od jego śmierci. Jego pogrzeb zostanie zapamiętany na długo

Niewiarygodne, jak wygląda grób Adamowicza rok od jego śmierci. Jego pogrzeb zostanie zapamiętany na długo Źródło: Wikipedia / Starscream

Pogrzeb Pawła Adamowicza był ceremonią relacjonowaną przez największe krajowe media. Uroczystości odbyły się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, gdzie złożono urnę z jego prochami. Jak dziś wygląda miejsce pochówku samorządowca?

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbył się 19 stycznia 2019 roku, 6 dni po tragicznym ataku nożownika. Przypomnijmy, że gdański prezydent zginął podczas zeszłorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż lekarze przez kilka godzin walczyli o jego życie, samorządowiec zmarł w wieku zaledwie 54 lat.

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbył się już prawie rok temu

Urna z prochami Adamowicza została umieszczona w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Jego grób znajduje się dokładnie w ścianie w kaplicy św. Marcina. Pod urną umieszczono czarną płytę ze złotym napisem: "Paweł Adamowicz 1965-2019 Prezydent Gdańska 1998-2019".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Decyzję o pochowaniu samorządowca w świątyni podjąć miał arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. W czasie uroczystości pogrzebowych duchowny opowiedział o motywach, jakie nim kierowały.

- Niech jego ostatniej drodze towarzyszy nasza modlitwa do Matki Miłosierdzia. Tak wiele było modlitwy w ostatnich dniach, niech dalej trwa. Bogaty plon życia śp. Pawła Adamowicza stał u źródeł mojej decyzji o złożeniu prochów w tej świątyni nazywanej koroną Gdańska - stwierdził arcybiskup.

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę
2. Wśród rannych są dzieci. Okropny wypadek na wschodzie Polski

Jak dziś wygląda grób Pawła Adamowicza?

Od śmierci gdańskiego prezydenta minął już niemal rok. Miejsce jego pochówku pozostaje bardzo zadbane, wciąż pojawiają się przy nim świeże kwiaty oraz znicze. 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych umieszczono przy nim także wieniec z biało-czerwoną wstęgą. Obok nagrobka niezmiennie stoją za to dwie flagi - Polski, ale także Gdańska, którego gospodarzem Adamowicz pozostawał przez 21 lat.


Foto: Instagram / Izabela Prażyńska

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. To może być koniec Urzędów Skarbowych. Jest plan resortu finansów
  3. Niepokojące doniesienia o mamie Grażyny Torbickiej. Córka wyznała całą prawdę, smutne informacje
  4. Dramatyczne zdarzenie w The Voice Kids, polało się morze łez. Chodzi o śmierć bliskiej osoby, jak mogli to pokazać na wizji?
  5. Drzwi kościoła się otworzyły podczas ślubu i wtedy się zaczęło. Niewyobrażalne sceny, goście przecierali oczy ze zdumienia

Źródło: Instagram

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News