Pogrzeb jest jednym z najważniejszych momentów, które mogą uwznioślić moment odejścia bliskiej osoby. W wielu krajach jest także działaniem uregulowanym prawnie. Mężczyzna, który zdecydował się wykupić budynek po działalności domu pogrzebowego, odkrył szokującą prawdę.

Pogrzeb i organizacja pochówku w niemal wszystkich krajach są uregulowane prawnie. Na rodzinie, bliskich bądź urzędnikach spoczywa obowiązek pochowania ciała. Kiedy mężczyzna kupił budynek po domu pogrzebowym w Detroit odkrył 11 ciał dzieci. Wiele z nich wskazywało na zaawansowany rozkład. Co się wydarzyło z dziećmi?

Pogrzeb noworodków po odnalezieniu bliskich. Czemu znaleziono zwłoki noworodków w Detroit?

Dom pogrzebowy stracił licencję. Powodem miały być naruszenia i odkrycie poważnie rozkładających się zwłok na terenie obiektu. Sąsiedzi zgłaszali, że wokół budynku można było czuć zapach zgnilizny. Gdy do budynku wszedł nowy właściciel Neved Syed, postanowił zacząć remont wewnątrz. Jego pracownicy znaleźli w kartonowym pudełku dziesięć płodów, a w małej trumience – zwłoki niemowlęcia.

– Było około 11 małych dzieci, noworodków. Niektóre w stanie zaawansowanego rozkładu, niektóre zmumifikowane. Jedno z nich było tu od 2009 roku, niemal 10 lat… Teraz musimy znaleźć krewnych tych dzieci i dowiedzieć się, dlaczego to zrobili, co naprawdę się stało i kto na to pozwolił – powiedział lokalnej prasie nowy właściciel budynku.

Jak ustalili funkcjonariusze – ciała były całkowicie schowane. Sprawca wyraźnie chciał ukryć zwłoki w budynku. Wokół miejsca roznosić się miał odór rozkładanych zwłok – to właśnie skłoniło mężczyznę do „odnalezienia źródła problemu”.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]

Co się dzieje z ciałem po śmierci?

Z każdą godziną temperatura ciała obniża się o 0,83 stopnie Celsjusza. Natychmiast ciało traci wodę. Zaczyna się od oka – rogówki. Później opadające ciśnienie sprawia, że skóra zaczyna wiotczeć.

Kilka dni po śmierci bakterie zaczynają rozkładać ciało. Później na ciele pojawiają się pęcherze. Miesiąc po śmierci zaczynają wypadać włosy i paznokcie. Później, zęby. Po czterech latach zaczynają się rozkładać ubrania, w których pochowane zostało ciało. Wszystkie czynniki mogą ulec zmianie w związku z warunkami temperatury, wilgotności i warunki atmosferyczne.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zwłoki znalezione budynku dawnego domu pogrzebowego określone zostały na różny okres rozkładu. Określono, że najdłużej leżące w budynku ciało było ukryte… od 2009 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przeklęte zwłoki na Wawelu? Najbardziej przerażające klątwy wszech czasów
  2. Dziś znaleziono zwłoki młodego gwiazdora TVN. Ujawniono wstrząsające fakty
  3. Małe stworzonko dniami i nocami piszczało w śmietniku. Bezskutecznie wołało o pomoc
  4. Jak ubrać się do kościoła w niedziele? Wyglądaj skromnie i stylowo
  5. Nie żyje 11-tygodniowe niemowlę. Wszystko przez mleko matki

12 PRZERAŻAJĄCYCH zdjęć, których zagadki nie udało się rozwiązać

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl