Pogrzeb chorego na COVID
Unsplash adrianna geo
Irmina Jach - 10 Października 2020

Skandal, wielki dramat pani Mirosławy. Dwa kościoły odmówiły pogrzebu jej męża, ręce opadają

Pogrzeb męża pani Mirosławy nie odbył się tak, jakby oczekiwała tego zrozpaczona wdowa. Dwa kościoły odmówiły godnego pochówku, rozegrał się wielki dramat. Internauci są zszokowani, nie mogą uwierzyć, że duchowni dopuścili się tak porażających czynów. Ręce opadają, kobieta przeżywa wielki dramat.

Pogrzeb osoby, która zmarła z powodu powikłań spowodowanych koronawirusem, nie wygląda tak, jak wskazywałyby na to standardowe zasady. Sytuacja, którą przeżyła przed kilkoma dniami pani Mirosława z województwa lubelskiego, pokazuje, jak w Polsce wygląda pogrzeb osoby chorej na COVID-19.

Nauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceNauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceCzytaj dalej

Pogrzeb męża pani Mirosławy odbył się w atmosferze skandalu

Mąż pani Mirosławy z Kraśnika (województwo lubelskie) zmarł w nocy, 30. września z powodu powikłań związanych z chorobą COVID-19. Następnego dnia wdowa wybrała się do kościoła, żeby zaplanować uroczystości pogrzebowe. Niestety, przeżyła wielki szok. Duchowni sprawujący posługę w dwóch parafiach stanowczo odmówili pochówku, tłumacząc to zaleceniami epidemiologicznymi. Okazuje się, że służby sanitarne interpretują te same przepisy na różne sposoby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Chciałam, podobnie jak życzył sobie tego mój mąż, aby pogrzeb był tradycyjny, z trumną, choć już pracownicy firmy pogrzebowej sugerowali aby spopielić zwłoki. Nie chciałam się na to zgodzić, bo to było wbrew woli męża. Ostatecznie, za zgodą dziekana, pogrzeb męża odbył się poza Kraśnikiem, ale urny nie było - relacjonowała zrozpaczona wdowa w rozmowie z dziennikarzem "Dziennika Wschodniego".

Pogrzeb, według relacji wdowy, nie mógł odbyć się w kościołach pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i u świętego Józefa Robotnika. Jeden z księży stanowczo zaprzecza, jakoby odmówił pochówku.

- Tłumaczyliśmy tylko wdowie, że zgodnie ze wskazaniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kraśniku, trumna z ciałem osoby z COVID-19 nie może zostać wniesiona do kościoła na mszę św. w intencji zmarłego, tylko przewieziona bezpośrednio na cmentarz - tłumaczył ks. kan. Jerzy Zamorski, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku, dziekan dekanatu kraśnickiego.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce

2. Co dalej ze szkołami i nauczaniem zdalnym? Premier właśnie ogłosił decyzję

3. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje

Duchowny, podobnie jak pracownicy zakładu pogrzebowego, sugerował wdowie dokonanie kremacji. Sanepid w Kraśniku wyjaśnił, że trumna z ciałem osoby zmarłej z infekcją COVID-19 powinna być przewieziona bezpośrednio na cmentarz. Główny Inspektor Sanitarny z kolei nie widzi żadnych przeciwskazań ku wprowadzeniu trumny z ciałem zmarłego do kościoła.

- Mam nadzieję, że struktury centralne sanepidu uzgodnią jednolitą praktykę. Póki co, proboszcz podlega wskazaniom sanepidu, na terenie którego znajduje się kościół i cmentarz - skwitował ks. Adam Jaszcz, wicekanclerz, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakupy w Biedronce będą wyglądały zupełnie inaczej. Właśnie ogłoszono decyzję
  2. Absurdalne zakończenie Superpucharu Polski. Żenująca sytuacja, piłkarze aż złapali się za głowy (WIDEO)
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Wyśmienicie smakuje i efektownie wyglada. Ciasto bez pieczenia „jajko sadzone” podbije serca dużych i małych

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News