Dramat samotnej 94-letniej pani Zofii. Straciła wszystkie pieniądze, które odkładała na swój pogrzeb

Dramat samotnej 94-letniej pani Zofii. Straciła wszystkie pieniądze, które odkładała na swój pogrzeb Źródło: screen/superexpress/

Odkładała na pogrzeb przez wiele miesięcy. Staruszka nie podejrzewała, że może zostać okradziona i to takim podstępem. W jednej chwili straciła wszystkie swoje oszczędności.

Pogrzeb może być w dzisiejszych czasach bardzo kosztowny. Należność dla księdza odprawiającego mszę i dla firmy, która wybuduje nagrobek, to jedynie niewielki przedsmak tego, co czeka każdego, chcącego godnie pochować bliską osobę. Niektórzy nawet postanawiają jeszcze za życia zadbać o swoją ostatnią drogę. Tak też było w tym przypadku, a gdy pewnej staruszce udało się już uzbierać dość pokaźną sumę, została podstępem oszukana i okradziona. 

Dramat samotnej 94-latki. Ukradli jej wszystkie pieniądze, które odkładała na swój pogrzeb

Pani Zofia z Gorliczyna na Podkarpaciu od śmierci swojego męża mieszka sama i to w dość skromnych warunkach. Kobieta ma już 94 lata i doskonale zdaje sobie sprawę z tego z czym to się wiążę. Staruszka postanowiła wybudować odpowiedni grobowiec dla siebie i zmarłego ukochanego oraz odłożyć niezbędne do pochówku fundusze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Po śmierci męża odkładałam pieniądze na grób! W moim wieku już tylko na to się odkłada. Na godne miejsce i pochówek. Chciałam za te pieniądze dla siebie i dla męża zrobić piękny nagrobek - mówiła. 

Z czasem udało jej się uzbierać aż 22 tysiące. Jak podaje Super Express, pewnego dnia zapukała do niej, jak się później okazało oszustka, podająca się za pracownicę urzędu. Kobieta wyznała, że zbiera wszelkie informacje, czy dana osoba "spełnia warunki dla uzyskania podwyżki oraz do dopłaty do zakupu węgla". 94-latka bez zastanowienia pokazała odcinek z emerytury, a chwilę później, na prośbę rzekomej urzędniczki, pokazała gdzie chowa wszystkie swoje pieniądze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany bohater "M jak Miłość". Fani są zrozpaczeni

2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Oszustka nie zawahała się ani minuty i czym prędzej chwyciła za oszczędności pani Zofii, po czym wybiegła z budynku. 94-latka zawiadomiła policję, która wszczęła śledztwo, jednak trudno jest przewidzieć, czy skradzione pieniądze rzeczywiście uda się odzyskać. Mundurowi podkreślają, że coraz częściej dochodzi do oszustw, których ofiarami padają starsze osoby. Podkreślają zatem, by seniorzy wyczulili swoją ostrożność i roztropniej podchodzili do każdej nieznanej osoby, która do nich telefonuje, bądź zjawia się w ich domu. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1.  PiS zapowiedział OLBRZYMIE zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługo
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Jan Szyszko. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci
  3. Planujesz zakupy w Biedronce? Lepiej uważaj, bo możesz dostać bardzo wysoki mandat
  4. Słowa Rydzyka o grzechu odbiły się już echem w całej Polsce. Teraz to dopiero dolał oliwy do ognia
  5. 2 miesiące po tragedii Agnieszka Woźniak-Starak szczerze o śmierci męża. Jej słowa rozdzierają serce

Źródło: super express

Następny artykuł