Pogrzeb, skandaliczne zachowani księdza
pixabay.com SPOTSOFLIGHT
Weronika Wasiak - 10 Września 2020

Skandal na pogrzebie, rodzina nie posiada się z bólu. Ksiądz chciał wymóc na bliskich kontrowersyjną decyzję

Gdy planowali pogrzeb ojca, ksiądz próbował wymusić na nich kontrowersyjną decyzję. To był jednak dopiero początek, a najgorsze wydarzyło się już w czasie ceremonii, Rozżalona rodzina nadal nie może w to wszystko uwierzyć, domagają się zadośćuczynienia.

Pogrzeb zupełnie nie wyglądał tak, jak zakładali. Rodzeństwo chciało jedynie pochować ojca zgodnie z jego wolą, ale wtedy zaczęły pojawiać się problemy, a co najbardziej zaskakujące, przyczynił się do nich sam ksiądz. Duchowny nie zgadzał się z decyzją krewnych zmarłego, dlatego próbował namówić ich do zmiany. Później posunął się do jeszcze bardziej zatrważającego zachowania.

Planowali pogrzeb ojca. Skandaliczne zachowanie księdza nie mieści się w głowie

O bulwersującej sytuacji z Wińska na Dolnym Śląsku informuje tygodnik Fakt, któremu udało się skontaktować z dziećmi zmarłego pana Zbigniewa Boronia. Jak możemy się dowiedzieć, mężczyzna chorował na koronawirusa, ale śmierć nastąpiła z zupełnie innych powodów. Mimo to, gdy rodzeństwo udało się do księdza ws. pogrzebu, ten odmówił włożenia ciała do trumny. Argumentując to bezpieczeństwem innych zażądał, by zwłoki zostały spalone.

Przygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychPrzygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychCzytaj dalej

- Tata nie życzyłby sobie tego. Dopięliśmy swego i postawiliśmy na tradycyjny pochówek. Ceremonia niestety zamieniła się w coś, na co najzwyczajniej w świecie sobie nie zasłużył – mówiła dla Faktu pani Agata Boroń, córka zmarłego.

Duchownego najwyraźniej szczerze zbulwersowała odmowa rodziny, bo jak zrelacjonowała pani Agata, msza została przeprowadzona niedbale. Kościelny i jednocześnie szef zakładu pogrzebowego pominął kilka zdrowasiek, a sam ksiądz spóźnił się na ceremonię.

- Zaczęło się od niedbale odmówionego różańca, w którym kościelny, a przy okazji szef domu pogrzebowego, pominął kilka zdrowasiek. Poza tym ksiądz spóźnił się na mszę, a myślą przewodnią kazania było palenie zmarłych. Przytoczył historię św. Maksymiliana Kolbe, twierdząc, że jego ciało zostało spalone - opisywała dla Faktu pani Agata.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matura i gwiazdy, które jej nie zdałyPolskie gwiazdy, które bez matury zrobiły oszałamiającą karierę. Wcale się tego nie wstydzą i zarabiają krocieCzytaj dalej

Gdyby tego było mało, jak wynika z relacji 28-latki, chociaż trumny z ciałem w kościele wcale nie było, pracownicy, którzy zabierali z kaplicy wieńce, ubrani byli w "stroje ochronne jak z kosmosu". Tymczasem przy przewozie trumny na cmentarz już ich nie mieli.

Rodzina domaga się zadość uczynienia

Krewnych zmarłego pana Zbigniewa nie tylko zbulwersowało, ale i zabolało zachowanie księdza i zakładu pogrzebowego. Zdecydowali więc o zgłoszeniu sprawy do prokuratury, ale jak podkreślają, nie chodzi im o pieniądze, a o szacunek dla taty. Tymczasem Faktowi udało się skontaktować z duchownym, który odprawił mszę pogrzebową. Ksiądz jasno zaznaczył, że nie miał na celu nikogo urazić, jednak musiał pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwu innych.

- Rozumiem ból rodziny i to, że po stracie bliskiego rządzą emocje, ale sytuacja była wyjątkowa. Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam. Musimy jednak przede wszystkim myśleć o zdrowiu żywych - mówił dla Faktu ks. Czesław K.

Dzisiaj grzeje:

1. Naprawdę smutna informacja dotarła do mediów. Nie żyje Kubuś, wszyscy mieli nadzieję, że wygra
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

Z kolei rzeczniczka wrocławskiego Sanepidu, Magdalena Odrowąż-Mieszkowska, w rozmowie z tygodnikiem wprost przyznała, że nawet, gdyby trumna była w czasie pogrzebu w kościele, niemożliwe jest zarażenie się koronawirusem od zmarłego, bo ten po prostu nie żyje, a do zakażenia dochodzi przez oddech.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczne wspomnienia gwiazdy "M jak miłość". Długo ukrywane szczegóły poruszyły fanów
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Tadeusz Rydzyk ukrywał prywatny swój sekret przez dziesiątki lat. W końcu wyszła na jaw
  4. Nadchodzi przełomowa zmiana ws. obowiązku noszenia maseczek? Media dotarły do poufnych informacji
  5. Nikt nie spodziewał się lepszych informacji. Zacznie się już w weekend, niebywałe doniesienia
  6. Sokowi z kapusty przypisuje się cudowne właściwości. Prawdziwa witaminowa bomba, już po 2 dniach widać niesamowite efekty

Cezary Pazura pokazał domNiebywałe, jak wygląda wnętrze domu Cezarego Pazury. Aż dziw, że wszystko do siebie pasujeCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News