Pogrzeb Macieja Aleksiuka
Śladem Zaginionych
Weronika Wasiak - 9 Października 2020

Słowa matki grzęzły w gardle, wszyscy płakali. Dziś odbył się pogrzeb 20-letniego Macieja Aleksiuka

Potrzeb Macieja Aleksiuka zgromadził w kaplicy prawdziwy tłum - rodzina, przyjaciele i okoliczni mieszkańcy, którzy chcieli uczestniczyć w ostatniej drodze 20-latka. W czasie ceremonii ego matka wypowiedziała słowa, po których ciężko było powstrzymać łzy.

Pogrzeb Macieja rozpoczął się mszą świętą w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Roztoce o godzinie 13:00. Poszukiwaniami chłopaka przez tydzień żyła cała Polska, a teraz kaplica przepełniła się po brzegi żałobnikami, którymi wstrząsnęła jego śmierć. W trakcie mszy nie zabrakło rozrywających serce słów kapłana, ale też mamy 20-latka.

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

Pogrzeb 20-letniego Macieja: jego mama wypowiedziała wstrząsające słowa

Z końcem nabożeństwa, tuż przed rozpoczęciem ostatniej drogi Maćka, głos zabrała jego mama. Z trudem powstrzymując łzy wspominała ukochanego syna jako wspaniałego, pełnego empatii, zawsze uśmiechniętego młodego człowieka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Maciej chciał w życiu pomagać ludziom. Pomagał bliskim, ale też nieznajomym. Był bardzo radosny. Był cudownym dzieckiem i super bratem. Był ambitny, lubił ład i porządek. Maciek był wspaniałym człowiekiem dla każdego. Choć żył tylko 20 lat, to w życiu osiągnął bardzo wiele. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach, kochany synku - mówiła w kaplicy roztrzęsiona matka 20-latka, cytowana przez Super Express.

Kobieta podziękowała również wszystkim za wsparcie okazane w trakcie poszukiwań. Jak przyznała, była w ogromnym szoku widząc, jak wiele zrobiły dla jej rodziny również obce osoby.

- Dziękujemy wam wszystkim za wsparcie, życzliwość, modlitwę, za otwarte serca. Pokazaliście nie tylko słowem ale i czynem, jak dużo można zrobić dla drugiego człowieka. Przygotuj nam synku miejsce, abyśmy mogli do ciebie kiedyś dołączyć. Kochany Maćku, do zobaczenia w Niebie - dodała.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. WHO przekazało dramatyczną wiadomość. Czarny scenariusz właśnie się spełnia

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

O godzinie 14:25 kondukt żałobny ruszył w stronę cmentarza parafialnego, gdzie zostało pochowane ciało Maćka. Znajomi i rodzina zalali się łzami, oddając hołd 20-latkowi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostrzeżenie dla wszystkich klientów ING. Aż 10 tys. zniknęło z konta pani Katarzyny, trzeba uważać
  2. Sędzia dotknął miejsca intymnego zawodnika podczas barażu o Euro. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)
  3. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Sernik bez sera? Błyskawiczny deser, który dosłownie rozpływa się w ustach, zrobisz z kaszy i produktów, które każdy ma w kuchni

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News