pogrzeb koronawirus dramat rodzin
Unsplash adrianna geo
Joanna Szwalikowska - 8 Października 2020

Jak w Polsce wygląda pogrzeb osób z COVID-em? Dramat wśród setek rodzin

Jak w Polsce wygląda pogrzeb osoby, która została zakażona koronawirusem? Setki rodzin przeżywa prawdziwy dramat. W dodatku okazuje się, że przepisy są bardzo niejednoznaczne. Wiele osób jest wstrząśniętych tym, jak wygląda sytuacja.

Jak wyglądają w Polsce pogrzeby osób, które zostały zakażone koronawirusem? Rodziny zmarłych przeżywają istny dramat, nie mogą pogodzić się z tym, jak wygląda sytuacja. Nieprawdopodobnie smutne doniesienia.

Zenek Martyniuk sąsiedzi fatalna sytuacjaSąsiedzi Martyniuków ujawnili, co wyrabia się w ich domu. Sytuacja jest bardziej niż fatalnaCzytaj dalej

Pogrzeb osoby z koronawirusem - jak wygląda? Dramatyczne doniesienia rodzin, nie mają najmniejszych szans

Ciała osób, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem oddawane są w zamkniętych trumnach. Rodziny nie mają najmniejszych szans na ostatnie pożegnanie. Wiele osób przyznaje, że najtrudniejszym dla nich jest to, że nie mają szans na bycie przy swoich bliskich w ostatnich chwilach ich życia, przytulenia czy zwyczajnego pożegnania się. Swoją sytuację opisał w poście na Facebooku prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Maciej Duszczyk.

Jak wspominał w swoim poście profesor, jego ojciec zmarł pięć miesięcy temu, w maju. Ostatni raz miał okazję widzieć go cztery tygodnie przed odejściem, czyli w momencie kiedy odwoził go do szpitala. Później ani on, ani inni bliscy nie mieli szans na ostatnie pożegnanie. Nawet identyfikacja ciała odbyła się przez wiadomość MMS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- W czwartek dzwoni telefon z Izby Zmarłych. Pan, z którym już rozmawiałem, opisuje mi co się stanie. Za chwilę wyślą mi zdjęcie i ja mam oddzwonić i potwierdzić, że to tata. Przychodzi MMS. Oddzwaniam i potwierdzam. Ryczę przez chwilę jak bóbr. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest to, że nie ma możliwości nawet symbolicznego pożegnania - opowiadał profesor Duszczyk.

To, co najbardziej uderzyło profesora, to brak konkretnych wytycznych. Nie wiadomo, jak odebrać ciało, czy zmarły musi być skremowany. Aby poznać procedury, musiał wykonać kilkadziesiąt telefonów. Właśnie dlatego postanowił podzielić się swoim doświadczeniem z innymi internautami.

Dzisiaj grzeje:

1. Ważny apel, mówi się o zamknięciu cmentarzy. Ministerstwo zabrało głos

2. Obowiązkowe maseczki nawet w prywatnym samochodzie. W Polsce coraz więcej zakażonych

3. Doniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodziny

Choć historia profesora miała miejsce w maju, niestety do tej pory nie doszło do zbyt wielu zmian. Procedury pogrzebowe wciąż budzą setki pytań, a niejednokrotnie cześć zakładów pogrzebowych interpretowało przepisy na swój własny sposób, narzucając pewne rozwiązania. Jedną ze spornych kwestii jest obowiązek kremacji ciała zakażonego. Jak się okazuje, żaden przepis nie narzuca przymusu kremacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  2. Cristiano Ronaldo może trafić do więzienia. Sąd podjął fatalną dla Portugalczyka decyzję
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Wystarczy zmieszać go z chudym twarogiem, jogurtem i miodem. Niesamowita pasta na bazie oleju lnianego potrafi zdziałać cuda

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News