Wygląda jak cmentarz. Widok miejsca tragedii Janusza Dzięcioła robi piorunujące wrażenie

Wygląda jak cmentarz. Widok miejsca tragedii Janusza Dzięcioła robi piorunujące wrażenie Źródło: youtube/tvnpl

Sceneria jakby własnie odbył się pogrzeb. Tak wygląda miejsce, w którym tragicznie zginął Janusz Dzięcioł. Wiele osób przyszło postawić znicz.

Choć jeszcze nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb Janusza Dzięcioła, to osoby, które go ceniły, już teraz starają go upamiętnić. Zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera zginął zaledwie 200 metrów od swojego domu.

Miejsce tragedii wygląda niemal jakby niedawno odbył się pogrzeb

- To mógł być każdy z nas - powiedział jeden z mieszkańców Białego Boru, w którym zginął Dzięcioł.

Mieszkańcy są zdruzgotani tragiczną śmiercią posła Platformy Obywatelskiej na przejeździe kolejowym. Na miejsce przychodzi mnóstwo osób z okolicy, by chwilę postać w ciszy lub zapalić znicz. Kierowcy zwalniają jeszcze bardziej przed przejazdem i uważają, aby nie podzielić losu mężczyzny.

Miejsce śmierci Janusza Dzięcioła zaczyna wyglądać jak cmentarz. Na miejscu zaczęły pojawiać się liczne znicze, postawione przez rodzinę i znajomych 65-latka. Co jakiś czas przychodzą kolejne osoby, aby wspomnieć zmarłego. Przybywają także nowe znicze.

Tragiczne okoliczności śmierci Janusza Dzięcioła. Wójt od dłuższego czasu starał się zapobiec podobnym tragediom

Do wypadku doszło na przejeździe niestrzeżonym, czyli takim bez rogatek (na miejscu jest jednak sygnalizator ostrzegający o zbliżającym się pociągu). Nie wiadomo, w jakich okolicznościach Janusz Dzięcioł wjechał na torowisko, sprawę badają śledczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wójt gminy Grudziądz, Andrzej Rodziewicz, już trzy lata walczy o zbudowanie dodatkowych dróg wzdłuż linii kolejowej. Chciałby zamknięcia niestrzeżonych przejazdów tak, aby można było korzystać jedynie z tych z rogatkami. Jego zdaniem znacznie poprawiłoby to bezpieczeństwo. Jednak PKP PLK nie kwapi się do realizacji pomysłu wójta. Być może po tragicznym wypadku sytuacja się zmieni.

Dzisiaj grzeje: 1. Bogusław Linda pokazał swoją 27-letnią córkę. Jest tak piękna, że oczy same się otwierają
2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia

Przedstawiciel policji z Komendy Wojewódzkiej mówi, że w Bydgoszczy w 2019 w województwie kujawsko-pomorskim poza wypadkiem Janusza Dzięcioła, na przejazdach odnotowano aż cztery incydenty. W ich wyniku 6 osób zginęło, dwie zostały ranne. Jednak do tej pory tragiczne statystyki nie pomogły wójtowi gminy w realizacji planu, o który zabiega od dłuższego czasu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW
  2. Media obiegły najgorsze wieści, zaginęła Megan. Mieszkańcy i rodzina są zrozpaczeni, trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza
  3. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Prawo jest bezlitosne, jeśli masz w domu instalację gazową. Możesz łatwo wylądować przed sądem

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News