Na pogrzebie Jana Kobuszewskiego do mikrofonu podszedł jego siostrzeniec. Wypowiedział jedno zdanie, po którym zapadła głucha cisza

Na pogrzebie Jana Kobuszewskiego do mikrofonu podszedł jego siostrzeniec. Wypowiedział jedno zdanie, po którym zapadła głucha cisza Źródło: TVP Info

Pogrzeb Jana Kobuszewskiego odbył się na warszawskich Powązkach. W trakcie ceremonii wygłosił swoje przemówienie siostrzeniec zasłużonego aktora. Po jego wypowiedzi wszyscy zamilkli.

Pogrzeb Jana Kobuszewskiego był dla jego rodziny i zebranych aktorów niezwykle bolesną ceremonią. Odeszła prawdziwa legenda polskiego aktorstwa, która na długo zostanie zapamiętana zarówno przez fanów jego talentu, jak i współpracowników. Na ceremonii obecnych było wiele znakomitych postaci z polskiego filmu, ale to właśnie przemówienie siostrzeńca aktora zrobiło na wszystkich największe wrażenie.

Pogrzeb Jana Kobuszewskiego zebrał wiele znanych osób ze świata polskiego filmu

Msza za duszę aktora odbyła się 7 października na Żoliborzu. Wśród gości był choćby Paweł Małaszyński, Andrzej Rosiewicz czy Marek Siudym. Następnie trumna z ciałem Jana Kobuszewskiego została zabrana na Cmentarz Powązkowski. W trakcie uroczystości przemawiał m.in. siostrzeniec aktora - Jan Faryna.

- Wujek Janek był niesamowitym człowiekiem. Genialny talent połączony z nieprzeciętną osobowością. Ostatnie chwile spędził w domu, we własnym pokoju w otoczeniu najbliższych. Dzisiaj mija 63. rocznica ślubu Jana i Hani. Wszyscy go kochaliśmy. Odszedłeś, ale z nami pozostaniesz na zawsze - mówił Faryna. Po ostatnim zdaniu wszyscy zebrani umilkli.

Żona Jana Kobuszewskiego przeżywa teraz trudne chwile

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobuszewski związał się z aktorką teatralną i filmową Hanną Zembrzuską w 1957 roku. Owocem ich związku była córka, Maryna. Urodzona w Bułgarii polska aktorka była związana ze swoim mężem przez niemal 63 lata - do tej rocznicy zabrakło zaledwie kilku dni. Utrata męża, z którym przeżyła tak wiele lat, musi być dla 85-letniej seniorki wyjątkowo trudnym doświadczeniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Jej druga córka urodziła się 5 dni przed śmiercią pierwszego dziecka. Po stwierdzeniu zgonu zrobiono zdjęcie, które rozdziera serca

Jan Kobuszewski na długo pozostanie w pamięci widzów. Był związany z polskim, filmem, teatrem czy kabaretem. Zmarł 28 września w swoim domu, w gronie swoich najbliższych. W chwili śmierci miał 85 lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Listonosz porzuci przesyłkę. ZAPŁACISZ Ty, a grozi nawet sąd
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Najsłodsze szczeniaki na świecie rzuciły się w pościg za małym dzieckiem (WIDEO)
  4. Małgorzata Socha przeszła samą siebie. Pokazała się w takiej stylizacji, że aż miękną kolana
  5. Po raz pierwszy ubrana przyzwoicie Roksana Węgiel zaśpiewała hit wszechczasów. Publiczność wstrzymała oddech

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł