Premier Morawiecki nad grobem ojca złożył obietnicę. "W tych łzach, tak jak tego pragnąłeś"

Premier Morawiecki nad grobem ojca złożył obietnicę. "W tych łzach, tak jak tego pragnąłeś" Źródło: Twitter

Pogrzeb ojca premiera zgromadził wiele osób, które chciały się z nim pożegnać i złożyć mu hołd. Jedną z nich był jego syn, który przemawiając nad grobem taty złożył obietnicę. Padły przepiękne słowa.

Pogrzeb Kornela Morawieckiego ledwo dobiegł końca, a już jak echo wybrzmiewają słowa jego syna. Premier Mateusz Morawiecki biorąc udział w uroczystościach pogrzebowych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach zdecydował się przemawiać przed wszystkimi zebranymi. Żegnał go nie tylko jako polityka, ale przede wszystkim jako ojca.

Uroczystość ostatniego pożegnania Kornela Morawieckiego miała charakter państwowy. Podczas, których zazwyczaj osoby o wysokiej randze politycznej decydują się wygłaszać przemówienia. Dziś na pogrzebie uwagę zabrał syn zmarłego i w przepięknych słowach opowiadał się o życiu taty. 

Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Wzruszające słowa jego syna

-Wszystkie Twoje czyny, Twoje słowa, dobro, które dałeś innym, Twoja walka o wolność wydała wielki plon - powiedział Premier

Podczas całego przemówienia podkreślał, że największym marzeniem jego taty była wielka zjednoczona Europa. Nie tylko jako Unia, ale jako kontynent. Chciał pojednania wszystkich, nawet Ukrainy z Rosją. We wspomnieniach o tacie mówił także o jego przeszłości. O powstawaniu Solidarności i czasach w których wychowywali małego Mateusza rodzice. Dzieciństwo wspomina wspaniale, mówiąc o tym, że jego ojciec miał swoje zasady, które mu przekazał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ojciec był człowiekiem niezwykle wrażliwym ma krzywdę ludzką. Do naszego ciasnego mieszkania we Wrocławiu ściągał biednych, żeby ich nakarmić, pijanych żeby wytrzeźwieli (...), nigdy nie przeszedł obojętnie obok leżącego człowieka bez zajęcia się nim - mówi Premier.

Pod koniec uroczystości Mateusz Morawiecki złożył ojcu przysięgę.

Dzisiaj grzeje: 1.  Sześcioletnia uczestniczka konkursów piękności została zamordowana. Jej ciało znaleziono w piwnicy. Sprawa mrozi krew w żyłach

2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

- W tych łzach, tak jak tego pragnąłeś, niesiemy dalej Polskę. Jak żagiel, jak płomienie. Niesiemy ją ku przyszłości. Ku nowym obszarom, nowym epokom, nowym wyzwaniom. Polskę wolną i czystą jak łza. Polskę prawą i sprawiedliwą. Na pożytek nam i przyszłym pokoleniom. Na chwałę Bogu - zakończył przemówienie.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Nie Biedronka i nie Lidl. Najtańszy supermarket w Polsce bije je na głowę
  2. Żona powiedziała, że wyjeżdża na weekend. Gdy mąż wrócił do domu, zemdlał. To, co zobaczył go przerosło 
  3. Przejechał 600 km, żeby zjeść w restauracji Magdy Gessler. Nigdy nie zapomni tego, co doświadczył podczas wizyty
  4. Premier Morawiecki nad grobem ojca złożył obietnicę. "W tych łzach, tak jak tego pragnąłeś"
  5. Byli przekonani, że noworodek nie żyje. Kiedy się ocknął, włożyli go do lodówki

źródło: na temat

 

Następny artykuł