Wielu Polaków w żałobie. Maria Skrzypek nie żyje

Wielu Polaków w żałobie. Maria Skrzypek nie żyje Źródło: .

Pogrzeb Marii Skrzypek bez wątpienia zgromadzi nieprawdopodobne rzesze pogrążonych w żałobie osób, nie tylko z rodziny. Nikt nie był w stanie przewidzieć, że śmierć tak wspaniałej kobiety przyjdzie tak nagle.

Pogrzeb Marii Skrzypek wciąż jest ustalany. Media czekają na kolejne szczegóły dotyczące tego przykrego wydarzenia. Tymczasem internauci z wielkim smutkiem wspominają jej liczne zasługi, na które ciężko pracowała przez całe życie. Niespodziewane informacje o jej śmierci wstrząsnęły rodakami, którzy nie kryją żalu. 

Nie żyje Maria Skrzypek. Pogrzeb zgromadzi niebywałe tłumy 

Opinia publiczna przeżyła prawdziwy wstrząs po usłyszeniu nagłych informacji w sprawie śmierci Marii Skrzypek. Warto wspomnieć, że w latach 80. zaangażowała się w działalność opozycyjną. Co więcej, była czołową działaczką Społecznego Stowarzyszenia Obrony Praw Człowieka, który w 1985 roku przekształcił się w Obywatelski Ruch na Rzecz Obrony Praw Człowieka. 

Trudno znaleźć dziedzinę, którą by się nie zajęła. Lata działalności na rzecz innych przyniosły niebywały owoc, bowiem w 2016 roku za działalność opozycyjną otrzymała z rąk samego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Łukasza Kamińskiego Krzyż Wolności i Solidarności. Jej nazwisko widniało wówczas we wszystkich polskich mediach, a rodacy nie mogli wyjść z podziwu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niektórzy mogą nie wiedzieć, że w latach 1990-2006 była radną miejską Torunia. Dietę radnej przeznaczała na Fundację Budowy Szpitala im. księdza Jerzego Popiełuszki w Toruniu. Jej wielkie serce nie znało granic, a dobrocią obdarowywała kolejne osoby. Charyzmatyczna, pełna empatii i ciepła, żywiołowa i ambitna - to bez dwóch zdań jej cechy charakterystyczne, z którymi każdy ją kojarzył. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gdy wszyscy świętowali Nowy Rok, nikt nie miał pojęcia o tragedii. Nie żyje 21-letnia artystka
2. Tragiczne doniesienia. 14 dzieci nie żyje, 9 rannych, koszmarny wypadek autobusu zagranicą

Informacje o jej śmierci spadły na Polaków jak grom z jasnego nieba. Bliscy nie przekazali, co było dokładną przyczyną zgonu, ani czy i na kiedy został już zaplanowany pochówek, jednak niewykluczone, że takie doniesienia pojawią się już niebawem. Maria Skrzypek odeszła w wieku 84 lat, a jej pogrzeb bez wątpienia zgromadzi tłumy Polaków. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę 
  2. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie
  3. Biszkopt z 3 składników zawsze wychodzi i nie opada. Smakuje jak słodka chmurka, palce lizać
  4. Podczas składania przysięgi małżeńskiej panna młoda nie wytrzymała. Zrobiła żenującą rzecz na oczach gości, wszystko się nagrało
  5. Przepiękne wspomnienie Zbigniewa Wodeckiego w The Voice Kids. Uczestnik poruszył jury do głębi

Źródło: nowosci 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News