Podano szczegóły dot. pogrzebu Kornela Morawieckiego. Warszawa będzie zablokowana

Podano szczegóły dot. pogrzebu Kornela Morawieckiego. Warszawa będzie zablokowana Źródło: WikiMedia Commons/Konrad Wereszczyński

Pogrzeb Kornela Morawieckiego spowoduje, że wielu warszawiaków będzie miało problem z poruszaniem się po mieście. Uroczystości sprawią, że stolica będzie zablokowana. Wiadomo już, jak mają wyglądać szczegóły dotyczące ceremonii i kiedy należy spodziewać się utrudnień.

Pogrzeb Kornela Morawieckiego, marszałka seniora Sejmu oraz ojca obecnego premiera, Mateusza Morawieckiego, ma odbyć się w piątek 4 października 2019 w Warszawie. Pochód ma rozpocząć się pod Sejmem o godzinie 19:00 i zakończyć się o 20:30 przy ulicy Długiej. Do uczczenia pamięci zmarłego zaproszeni są wszyscy bliscy, znajomi oraz sympatycy. Do północy ma potrwać czuwanie nad trumną.

Pogrzeb Kornela Morawieckiego może znacznie wpłynąć na ruch w Warszawie

Pogrzeb marszałka seniora ze względów bezpieczeństwa oraz przebieg trasy może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu w centrum stolicy. Wieczorem - to jest w godzinach od 19:00 do 20:30 - należy liczyć się z tym, że nie wszędzie będzie można dotrzeć komunikacją miejską. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Żałobnicy spod Sejmu - a dokładniej spod pomnika Armii Krajowej - mają przejść Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem i ulicą Miodową. Pochód zakończy się przy ulicy Długiej, gdzie w Katedrze Polowej Wojska Polskiego ma zostać wystawiona trumna. Nocne czuwanie w kościele potrwa do północy.

W sobotę o 12:00 ma rozpocząć się msza pogrzebowa. Kornel Morawiecki ma spocząć na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Ceremonia pogrzebowa przewidziana jest na godzinę 15:00. Nie wiadomo, jak sam pogrzeb wpłynie na komunikację miejską w Warszawie, ale biorąc pod uwagę to, że będzie brało w nim udział wielu przedstawicieli rządu, można spodziewać się podwyższonego stanu gotowości służb bezpieczeństwa.

Kornel Morawiecki zmarł po długiej chorobie

Kornel Morawiecki zmarł dnia 30 września 2019 roku, po tym, jak w styczniu trafił do Kliniki Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA w Warszawie. Cierpiał na raka trzustki, a po chemioterapii pojawiły się u niego problemy z nerkami i sercem. Miał 78 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać

2. Ojciec gwałcił swojego małego syna, a później oddawał swoim kolegom. Na jaw wyszły koszmarne kulisy sprawy, tylko dla osób o mocnych nerwach

Był działaczem antykomunistycznym w czasach PRL oraz kawalerem Orderu Orła Białego. Z wykształcenia był fizykiem, zajmował się nauczaniem akademickim. 

Kilka dni po jego śmierci do wiadomości publicznej została podana informacja o odwołaniu ówczesnego dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, Marcina Maruszewskiego. Nowy dyrektor ma zostać wyłoniony w trybie konkursowym. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niemieckie problemy dotarły do Polski. Mamy najgorsze prognozy w historii
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler
  4. Dominika Gwit założyła bardzo dopasowaną suknię. Fani przetarli oczy z wrażenia i wydali jednoznaczny werdykt
  5. Katarzyna Figura przyznała się do choroby. Smutne i szczere wyznanie  

źródło: natemat

Następny artykuł