Archidiecezja oszukiwała na pogrzebach? Skandaliczne zachowanie duchownych

Archidiecezja oszukiwała na pogrzebach? Skandaliczne zachowanie duchownych Źródło: pixabay.pl/PrebenGammelmark

Pogrzeb w Archidiecezji Łódzkiej poważnie różnił się cenowo od konkurencji. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Katowicach wszczął postępowanie.

Pogrzeb w Archidiecezji Łódzkiej jest dość drogą sprawą. Zawyżała ceny pogrzebów, na co mieszkańcy notorycznie się skarżyli. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Katowicach wszczął wobec archidiecezji postępowanie przeciw cenom jakie ustalali duchowni.

Pogrzeb w Archidiecezji Łódzkiej zbyt wysoko ceniony

O postępowaniu poinformował Stanisław Pawlik. Jest jednym z inicjatorów protestów mieszkańców gminy Brzeziny. Są przeciwnikami "cmentarnemu wyzyskowi", który dotknął ich przez duchownych. 1 kwietnia UOKiK w oficjalnym piśmie przekazał mu, że postępowanie jest w toku i trwa gromadzenie dowodów.

Koszty pochówków dochodząc tam nawet do 12 tysięcy złotych. To cena uwzględniona przez cennik duchownych do przygotowania grobów. Zgłaszający zapewnia, że Archidiecezja Łódzka ogranicza konkurencyjność na lokalnym rynku pogrzebowym. Zalecała usługi kopania grobów jednej firmie. Dyktowała też warunki, wykorzystując pozycję administratora jednego cmentarza w okolicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawa wcześniej była umorzona, lecz UKOiK wróciło do niej. Wcześniej nie dopatrzył się naruszeń przepisów antymonopolowych. Po tej informacji mieszkańcy zaczęli podważać bezstronność urzędników UOKiK. Jak się potem okazało Tomasz Dec, dyrektor delegatury UOKiK w Łodzi jest jednocześnie członkiem IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej.

Dzisiaj grzeje: 1. MZ po raz pierwszy poinformowało o wyzdrowiałych. W końcu wiadomo, ile osób oficjalnie pokonało koronawirusa w Polsce
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Ten sam diecezjalny cennik obowiązuje na 22 innych cmentarzach w województwie łódzkim. Między innymi w Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzki, Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim i Zgierzu. Radni z Bełchatowa postanowili upublicznić finanse zarządzanego przez kurię cmentarza w swoim mieście. W ciągu 10 lat przychód cmentarza wyniósł 2,8 miliona złotych. Zapewniają jednak, że zyski mają nie przechodzić na Kościół. Według ekonoma kurii duchowni dołożyli do działalności niespełna połowy wymienionej sumy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News