Butelki po piwie, zdewastowany grób. Tak zbesztano pamięć legendarnego polskiego aktora

Butelki po piwie, zdewastowany grób. Tak zbesztano pamięć legendarnego polskiego aktora Źródło: Pixabay / summa

Pogrzeb tego wspaniałego polskiego aktora odbył się wiele lat temu. Od tego czasu pamięć o legendzie zdążyła wyblaknąć, a jego grób jest zdewastowany. Zdjęcia mogiły szokują.

Pogrzeb legendarnego filmowego amanta odbył się wiele lat temu. Choć pamięć o nim jest wciąż żywa wśród kinowych fascynatów, jego grób na cmentarzu bródnowskim został zupełnie zdewastowany. Na zdjęciach, które opublikował na Facebooku bloger Marekos, widać zarośniętą mogiłę i pogruchotany nagrobek.

Pogrzeb aktora był wielkim zaskoczeniem. Zmarł w tragicznych okolicznościach

Bloger Marekos wybrał się na spacer po bródnowskim cmentarzu. Znalazł grób przedwojennego polskiego aktora, Zbigniewa Staniewicza, który zmarł przedwcześnie. Artysta został znaleziony z raną postrzałową w klatce piersiowej, miał zaledwie 28 lat. Był jednym z największych amantów przedwojennej Polski. 

- Spacerując wczoraj po Cmentarzu Bródnowskim, natknąłem się na grób przedwojennego polskiego aktora Zbigniewa Staniewicza (18 IX 1906-15 V 1934), który grał w filmach „Mocny człowiek” (1929), „Dzikie pola” (1932), „Przybłęda” (1933), „Ostatnia eskapada” (1933), „Zamarłe echo” (1934) i „Hanka” (1934) - zrelacjonował na swoim Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogrzeb aktora odbył się wiele lat temu

Widok miejsca pochówku wybitnego artysty całkowicie go przeraził. Postanowił podzielić się z internautami tym smutnym widokiem. Opisał to, co zobaczył i dodał zdjęcia. Na fotografiach widać zupełnie zdewastowany nagrobek z połamaną płytą wierzchnią. Wokół pełno jest zarośli, a tablica z nazwiskiem jest ledwo czytelna.

- Wygląd grobu tego artysty, który zagrał w polskim kinie kilka istotnych ról, a jego karierę zakończyła tragiczna śmierć, naprawdę mnie przeraził. Brak jakiegokolwiek znicza, zarośla całkowicie zakrywające grób i dwie butelki po piwie(!), które się w nich znajdowały... - opisał w poście bloger Merekos.

Dzisiaj grzeje: 1. Piękna gwiazda PRL pochowana PÓŁ ROKU po śmierci. Miała 61 lat, podzieliła los Ireny Dziedzic
2. Małgosia 1 listopada pojechała z rodziną na cmentarz. Nie spodziewała się, że jej teściowa zachowa się tak obrzydliwe, nie może jej przebaczyć

Bloger poprosił swoich odbiorców, by nie zapominali o pokoleniu przed nimi. Zwrócił uwagę, że wiele takich mogił zostaje po prostu zlikwidowana, a co za tym idzie, znika pamieć o wybitnych ludziach.

- Nie zapominajmy o tym, że przedwojenni artyści to nie tylko Aleja Zasłużonych na Powązkach, ale i skromne groby na wielu polskich i zagranicznych cmentarzach. Bardzo często zaniedbane, a co za tym idzie z czasem po prostu likwidowane... Staniewicz spoczywa na Cmentarzu Bródnowskim w kwaterze 47G, rząd 1, grób 7. Bez problemu można go odnaleźć, więc jeśli ktoś ma swoich bliskich na tym cmentarzu, będę bardzo wdzięczny za zostawienie choćby skromnego znicza i krótką modlitwę w jego intencji - zaapelował do czytelników.


Facebook / MarekosBlog

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szykują się OGROMNE zmiany w emeryturach. Zobacz co czeka Twoje pieniądze
  2. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
  3. Panna młoda wjechała do kościoła na wózku. Nagle przed ołtarzem stał się prawdziwy cud, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia
  4. Gosia ma 6 lat, przeszła 16 chemioterapii i poparzyła przełyk setkami tabletek. Nowotwór wykańcza ją w zastraszającym tempie, rodzice błagają o pomoc
  5. To nagranie ma 6 milionów wyświetleń, internauci płaczą ze śmiechu. Ogromny pitbull przekrada się obok kotka, bo boi się go obudzić

źródło: Super Express

Następny artykuł