Cała Polska trzymała za nią kciuki. W sieci pojawiło się wymowne nagranie z pogrzebu, nie można powstrzymać łez

Cała Polska trzymała za nią kciuki. W sieci pojawiło się wymowne nagranie z pogrzebu, nie można powstrzymać łez Źródło: Mercedes Bosquet Unsplash

Pogrzeb maleńkiej dziewczynki, która przegrała ciężką walkę z bezlitosną chorobą, był niezwykle trudnym wydarzeniem. W mediach pojawiło się nagranie z tej tragicznej uroczystości. Internauci zalali się łzami. Mała wojowniczka została pożegnana w niezwykle wzruszający sposób. Rodzice i rodzeństwo zaapelowali do żałobników.

Pogrzeb maleńkiej Oleńki, która w połowie sierpnia przegrała walkę z chorobą serca, odbył się przed kilkoma dniami. Przedwcześnie zmarłą dziewczynkę zdecydowało się pożegnać wiele osób. Gest, który zakończył uroczystość, wywołuje łzy w oczach. Rodzice podzielili się wzruszającym nagraniem. Ostatnio pisaliśmy także o porażających scenach na pogrzebie Piotra Szczepanika.

Pogrzeb malutkiej Oli z Rybnika

Maleńka Ola z Rybnika urodziła się 27 listopada 2020 roku. Od pierwszych chwil jej życie było naznaczone ogromnym cierpieniem. Jeszcze w trakcie ciąży rodzice dowiedzieli się, że dziecko ma poważną wadę serca - niedorozwój prawej części tego organu. Niemal natychmiast rozpoczęto walkę o jej życie. Niemowlę już w pierwszych dniach musiało przejść trzy paliatywne operacje. Każdy z nich wiązał się ze śmiertelnie niebezpiecznymi powikłaniami. Rodzina niemal nie opuszczała katowickiego szpitala. Po powrocie do domu dziewczynka trafiła pod opiekę hospicjum domowego "Świetlikowo". Ostatnia operacja miała fatalne konsekwencje. Lekarze zdiagnozowali obrzęk i nieodwracalne zmiany mózgu. Po piętnastu dniach od tego zabiegu, 12 sierpnia bieżącego roku, Ola zmarła. Miała zaledwie osiem miesięcy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pogrzeb dziecka odbył się w piątek 28 sierpnia w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku. Rodzice zaapelowali do żałobników, żeby tego dnia nie ubierali się na czarno. Niemowlę spoczęło w pobliżu grobu swojej prababci. Uroczystości żałobne były niezwykle wzruszające. Różnobarwnie ubrani bliscy i przyjaciele rodziny przybyli na cmentarz z kolorowymi balonami w dłoniach, które po chwili zostały wypuszczone ku niebu. W ten sposób upamiętniono maleńką dziewczynkę.

Po tej wzruszającej chwili biała trumienka z ciałem dziecka została złożona w grobie. Mogiłę zmarłej dziewczynki pokryły piękne, białe kwiaty. Nie zabrakło także pluszowych misiów, zdjęć i balonów. Trudno powstrzymać łzy, oglądając zarejestrowany pogrzeb niemowlęcia. Internauci nie kryją, że zalewają się łzami. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele smutnych komentarzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Polska właśnie zwołała sztab kryzysowy, trwa walka z czasem

2. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ratownik medyczny

3. Parafianie zamarli, gdy zobaczyli co można kupić na odpuście. Zdjęcie tylko dla dorosłych

- Oleńka będzie teraz waszym aniołem stróżem i cały czas będzie obecna w waszym życiu. Ściskam was mocno - napisała jedna z internautek

- Zupełnie nie wiem, co napisać. Serce pęka, nie wyobrażam sobie waszego bólu. Coś bym napisała ku pokrzepieniu, ale zupełnie nie wiem co. Ściskam mocno - dodała kolejna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd podjął decyzje w nocy. Polacy mają kategoryczny zakaz do 15 września
  2. Wszyscy do końca mieli nadzieję, że się odnajdzie. Niestety, natrafiono na ciało polityka
  3. Służby biją na alarm. Lek przeciwbólowy jest skażony, nie można go brać pod żadnym pozorem
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje jeden z najwybitniejszych Polaków lat 70. Ogromna strata
  5. Wygralibyście pół miliona złotych? Podchwytliwe pytanie w "Milionerach", na które niewiele osób potrafiłoby odpowiedzieć

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News