Porażające sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Natychmiast trzeba było wezwać pomoc

Porażające sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Natychmiast trzeba było wezwać pomoc Źródło: TRICOLORS East News

Wczoraj odbył się pogrzeb Piotra Szczepanika, a zgromadzeni na pożegnaniu artysty ludzie potwierdzają, jak wspaniałą był on osobą. Ostatnia droga zasłużonego muzyka nie przebiegała spokojnie i doszło do incydentu. Uroczystości żałobne rozpoczęły się nie w Warszawie, gdzie spoczęło jego ciało, a w Lublinie, z którym był mocno związany. To, co zobaczyć mogli najbliżsi zmarłego, mogło przestraszyć.

Pogrzeb Piotra Szczepanika dla nikogo nie był łatwy. Wielki artysta zmarł 20 sierpnia 2020 roku, ale to na 31 sierpnia zaplanowano uroczystości pogrzebowe. W trakcie uroczystości doszło do zaskakującego wydarzenia, które dla zgromadzonych mogło być czymś wstrząsającym.

Piotr Szczepanik spoczął w Warszawie, lecz pogrzeb rozpoczął się w Lublinie

Pogrzeb artysty zgromadził najbliższych, chcących pożegnać się wielkiego muzyka. Praktycznie każdy zna chociażby dwie piosenki jego autorstwa. Stawiający swoje pierwsze kroki na estradzie mogą wzorować się na karierze Piotra Szczepanika, jednak znalezienie drugiego tak zdolnego muzyka będzie naprawdę trudne.

Pustka, jaką po sobie zostawił, wydaje się niemożliwa do wypełnienia. Wczorajszy pogrzeb artysty zakończył się na warszawskich Powązkach. Trumna z ciałem dotarła do stolicy około godziny 19, jednak to w Lublinie o godzinie 14 w Archikatedrze Lubelskiej rozpoczęło się nabożeństwo żałobne. W Warszawie miały miejsce porażające sceny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Doszło do niebezpiecznej sytuacji

Zgromadzeni żałobnicy nie spodziewali się, że może dojść do podobnej sytuacji. Pogoda nie była tego dnia wyjątkowo upalna i wydawało się, że raczej będzie dla wszystkich idealna. Okazało się jednak, że wielogodzinna ceremonia wymagająca powagi i utrzymania odpowiedniej postawy była zbyt dużym obciążeniem dla organizmu jednego ze strażników czuwających przy trumnie artysty. Jak podaje "Super Express" w pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy pełniących wartę przy ciele artysty zasłabł. Natychmiast udzielono mu pierwszej pomocy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu

2. Widząc stan 5-latka lekarz nie mógł powstrzymać łez. Dziecko doświadczyło niewyobrażalnego cierpienia

3. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata

Jeden ze strażników zasłabł przy trumnie

Zarówno Piotr Szczepanik, jak i jego pogrzeb zostaną w pamięci wielu osób na bardzo długo. Po tym, jak jeden ze strażników miejskich, stojących przy trumnie, zasłabł, natychmiast ruszono mu na pomoc. Nie wrócił już na wartę, a jego miejsce zajął inny funkcjonariusz. Media nie podały informacji na temat tego, czy mężczyzna musiał być hospitalizowany. Rodzinie, przyjaciołom i fanom zmarłego składamy kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd podjął decyzje w nocy. Polacy mają kategoryczny zakaz do 15 września
  2. Dramatyczny apel Marcina Millera. Gwiazdor disco polo błaga o pomoc
  3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Już dziś w życie wchodzi wielka zmiana w całej Polsce
  4. Rząd w ostatniej chwili zmienił zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą, najlepsza wiadomość
  5. "Nasz nowy dom" zagrożony? Już jutro Polsat wyemituje 200 odcinek, ale sukcesu Katarzynie Dowbor pozazdrościł TVN

Źródło: SuperExpress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News