Smutne doniesienia. Nie żyje zasłużony polski lekarz, uratował życie i zdrowie dziesiątkom osób

Smutne doniesienia. Nie żyje zasłużony polski lekarz, uratował życie i zdrowie dziesiątkom osób Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Pogrzeb znanego niektórym lekarza, który był zasłużony dla polskiej medycyny, odbędzie się lada chwila. To nieodżałowana strata, był wzorem i inspiracją dla wielu aspirujących medyków.

Pogrzeb lekarza odbędzie się w dosłownie przyspieszonym tempie. Zasłużony dla kraju mężczyzna zmarł wczoraj, nie będzie czekać długo na pochówek.

Pogrzeb zasłużonego lekarza odbędzie się już jutro

Radio Kielce poinformowało o śmierci lekarza reumatologa, który miał ogromny wpływ na medycynę uzdrowiskową w Busku-Zdroju. Kazimierz Kucharski miał 91 lat i dzięki swojemu zaangażowaniu uratował zdrowie i życie wielu osób. Gdyby nie on, nie mogliby funkcjonować w codziennym życiu.

Niestety, i na niego nadszedł czas. W wieku 91 lat zmarł 31 marca 2020 roku. Jego pogrzeb odbędzie się już jutro, 2 kwietnia o godzinie 13.00 w kaplicy cmentarza przy ul. Langiewicza w Busku-Zdroju. Nie mógłby spocząć nigdzie indziej niż w ukochanym Busku. Jego ostatnie pożegnanie na pewno zgromadziłoby setki osób, jednak w obecnej sytuacji jest to niemożliwe. Przygnębiające, jednak z czasem jego grób na pewno zapełni się kwiatami.

Wdzięczność pacjentów była nieoceniona

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż lekarz urodził się w Radomiu, to już od 1960 roku związał się z Buskiem-Zdrój. 21 lat później stał się współzałożycielem, a nawet prezesem Towarzystwa Miłośników Buska. Postanowił połączyć swoją miłość do miasta oraz wyuczony zawód i w 1989 roku założył też Fundację Busko-Zdrój. W 2007-2008 roku był naczelnym lekarzem uzdrowiska, ale nie tylko: przyszło mu pełnić rolę dyrektora i ordynatora Szpitala Uzdrowiskowego Krystyna.

Dzisiaj grzeje: 1. Miał tylko 52 lata. Nie żyje uwielbiany muzyk, był zakażony

2. Najmłodsza ofiara koronawirusa na świecie. Nie żyje 6-tygodniowe dziecko

Wiele osób zawdzięcza mu życie i zdrowie. Dzięki jego działaniom, w Busku-Zdrój otwarto pracownię, w której badano gęstość kości oraz poradnię osteoporozy, co było wręcz zbawieniem dla osób borykających się z chorobami układu szkieletowego. Wprowadził też nowości takie jak krioterapia czy fizykoterapia. Kiedy tylko miał okazję, promował miasto i jego zalety uzdrowiskowe - skupiał się na zbawiennym działaniu wód siarczkowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 13-latek pokonany przez koronawirusa. Nie cierpiał na inne choroby
  2. Marcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bić
  3. Co się dzieje w Krakowie? Doniesienia o problemach szpitala mocno niepokoją
  4. Lekarz musiał wybrać, czy zostać z umierającym synem, czy ratować innych. Niewyobrażalna decyzja
  5. Młody psiak zaczepiał inne psy w parku. Owczarek niemiecki nie wytrzymał, wszystko się nagrało
  6. Nie mieści się w głowie. Lidl nagle przed świętami po kontrowersyjnej decyzji Biedronki też zmieni godziny otwarcia

Źródło: Radio Kielce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News