Rodzina Pendereckiego podjęła ostateczną decyzję ws. pogrzebu. Smutne

Rodzina Pendereckiego podjęła ostateczną decyzję ws. pogrzebu. Smutne Źródło: Wikipedia Laivakoira2015

Pogrzeb wielkiego kompozytora był zupełną niewiadomą, jednak rodzina przekazała ustalenia jakie zostały podjęte. Jego śmierć jest wielką stratą nie tylko dla Polski, ale także całego świata. Jego talent znany i poważany był w wielu krajach.

Pogrzeb w obecnej sytuacji, w której znajduje się świat nie jest ceremonią prostą. Zaostrzone prawo dotyczące gromadzenia się oraz niebezpieczeństwo związane z zarażeniem się wirusem zmusiło rodzinę do poważnej decyzji.

Pogrzeb będzie wyjątkowy

Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego decyzją rodziny odbędzie się, jednak uroczystości pogrzebowe, zostaną przeprowadzone dopiero w momencie ustąpienia niebezpieczeństwa epidemiologicznego. Obecnie nie możliwe, aby w świątyni znajdowali się wszyscy, którzy pragną pożegnać kompozytora, a z racji jak ważną osobą dla kultury polskiej był, zasługuje na to aby w ostatnim pożegnaniu hołd oddali mu wszyscy, którzy wyrażają taką wolę. Rodzina szanuje to w jak wielu życiach gościł Krzysztof Penderecki oraz jego twórczość. Na razie nie jest znana dokładna data kiedy miałaby odbyć się ceremonia pogrzebowa, jednak nie pozwala na to sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Miasto zachęca do wpisów kondolencyjnych

Pogrzeb zostanie wyprawiony w późniejszym terminie, jednak urząd miasta Krakowa zachęca do tego, by każdy kto pragnie symbolicznie pożegnać wielkiego kompozytora wpisywał się do księgi kondolencyjnej, ze względu na brak możliwości pojawienia się osobiście zorganizowała ją w formie elektronicznej. Prochy Krzysztofa Pendereckiego ze względu na swoje dokonania zostaną złożone w sarkofagu w Panteonie Narodowym, gdzie spoczywa między innymi także Sławomir Mrożek. To nie jedyni wybitni twórcy, których można tam odwiedzać oraz wspominać.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy pokochali go za "Czterech pancernych i psa" oraz "W pustyni i w puszczy". Niestety, media obiegły najgorsze informacje

2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Był artystą światowej sławy

Krzysztof Penderecki był kompozytorem, który swoim talentem podbił cały świat. Swój debiut odbył podczas trwania Festiwalu Warszawska Jesień w 1595 roku i od tamtej pory wspinał się po szczeblach kariery, można bez obaw powiedzieć, ze dotarł na sam jej szczyt. Pięć razy wygrał prestiżową nagrodę Grammy, a jego muzykę możemy usłyszeć między innymi w tak znanych produkcjach jak "Lśnienie" Stanleya Kubricka. Stworzył wiele utworów, które na stałe znalazły się w kanonie polskiej muzyki. Krzysztof Penderecki zmarł 29 marca br.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Widzowie TVP martwią się o Tadeusza Sznuka. Smutne wieści obiegły media
  4. Łukasz Szumowski zdradził swoje wielkie plany. W ich realizacji przeszkodził mu koronawirus, żona musi poczekać
  5. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, wielu Polaków w żałobie po nagłej śmierci byłego prezydenta miasta
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

Źródło: JastrząbPost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News