Oficjalnie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Wiele miejscowości zagrożonych, sytuacja pogarsza się z każdą godziną

Oficjalnie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Wiele miejscowości zagrożonych, sytuacja pogarsza się z każdą godziną Źródło: Pikio.pl

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało ogłoszone przez wojewodę lubelskiego. Ulewne deszcze, które pojawiają się nad krajem od wielu dni, negatywnie wpływają na bezpieczeństwo okolic nadwiślańskich. Zagrożonych jest wiele miejscowości, a sytuacja pogarsza się z każdą godziną. Wiemy, gdzie okoliczności są najgroźniejsze.

Ulewne deszcze, które pojawiają się nad Polską w ostatnim czasie, mogą nieść ze sobą zagrożenie dla zdrowia, życia i dobytku materialnego ludzi. Regiony, które znajdują się w okolicach dużych rzek, są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Krytyczną sytuację zanotowano na ten moment w rejonach nadwiślańskich, gdzie dociera fala powodziowa. Podjęto czynności mające na celu minimalizowanie powstającego zagrożenia.

Pogotowie przeciwpowodziowe na Lubelszczyźnie

Wojewoda lubelski, Lech Sprawka, ogłosił wczoraj wieczorem pogotowie przeciwpowodziowe dla kilku lubelskich miast, gmin i powiatów. To właśnie w tych regionach istnieje największe niebezpieczeństwo związane z wystąpieniem Wisły z brzegów. Szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy Annopola, Józefowa nad Wisłą i Puław, powiatów kraśnickiego, opolskiego i puławskiego, a także gmin Annopol, Józefów nad Wisłą, Łaziska, Wilków, Puławy, Kazimierz Dolny i Janowiec. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje od 23:30, 24 czerwca 2020 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Wojewoda lubelski zobowiązał wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów z wyżej wymienionych terenów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego, do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska - informuje rzecznik prasowy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Agnieszka Strzępka.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż Kasi Cichopek w końcu pokazał twarze dzieci. Widok odebrał fanom mowę

2. Czerwone policzki mogą być objawem chorób. Niektóre z nich są bardzo niebezpieczne
 

Pogotowie przeciwpowodziowe oznacza, że bezpośrednie okolice rzeki mogą być szczególnie niebezpieczne. Na skutek ulewnych opadów stan wód znacząco się podniósł, co może skutkować wylaniem Wisły. Decyzja wojewody jest także sygnałem dla służb i instytucji, które w kryzysowej sytuacji powinny pozostawać w stanie podwyższonej gotowości, by w razie potrzeby podjąć pilną interwencję na newralgicznych terenach. Trudna sytuacja panuje na terenie całego kraju, szalejący żywioł przynosi konsekwencje w postaci katastrofalnych zniszczeń.

Źródło: Fakt

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpisz
  2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  3. Poprosił o napój na stacji benzynowej. Nie mieści się w głowie, co zrobił, gdy sprzedawca się odwrócił, nagranie zdruzgocze każdego
  4. Pracownik lokalnego sklepu zakażony. Połowa mieszkańców wsi w kwarantannie
  5. Mama z 5-letnim synkiem wsiadła do taksówki. Nagle kierowca wyrzucił ich z auta, powód przechodzi ludzkie pojęcie
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

Źródło:  Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News