Karetka stoczyła się z parkingu. 4 dni wcześniej została przekazana do użytku

Karetka stoczyła się z parkingu. 4 dni wcześniej została przekazana do użytku Źródło: Wikimedia Commons/Radosław Drożdżewski

Pogotowie w gminie Kocmyrzów-Luborzyca nie nacieszyło się długo nową karetką marki Mercedes-Benz. W podkrakowskiej miejscowości doszło do wypadku dopiero co oddanego do użytku ambulansu. Sytuacja była wyjątkowo kuriozalna.

Pogotowie w podkrakowskiej gminie w wielką środę uroczyście otrzymało nową karetkę. Na uroczystości przekazania pojazdu pojawili się samorządowcy z gminy i województwa, a także osoby z wyższych stanowisk z lokalnego pogotowia.

Jak pisze na swoim oficjalnym profilu gmina Kocmyrzów-Luborzyca, karetka była w pełni wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia i w pełni spełniała współczesne standardy ratownictwa. Miała nie tylko usprawnić pracę ratowników medycznych, ale poprawić poziom bezpieczeństwa w gminie. Ponadto, ambulans został poświęcony przez lokalnego proboszcza.

Pogotowie 4 dni później rozbiło karetkę

Poświęcenie ambulansu jednak na wiele się nie zdało. Nie trzeba było długo czekać, aby coś poszło nie tak. w wielką niedzielę karetka stała na parkingu i nikt nie spodziewał się, że dojdzie do wypadku. Kierowca  zapomniał o zabezpieczeniu auta na parkingu. Nie wiadomo jednak czy nie wrzucił biegu, czy nie zaciągnął hamulca ręcznego. 

W efekcie niedopatrzenia kierowcy, ambulans stoczył się z parkingu, przejechał przez drogę publiczną i finalnie zatrzymał się dopiero na budynku po drugiej stronie ulicy. Na szczęście na ulicy nie było żadnego auta ani żadnego pieszego, dzięki czemu obyło się bez dodatkowych strat. 

Karetka została wycofana ze służby i będzie potrzebowała interwencji blacharza. Wszystko przez pozornie drobne niedopatrzenie kierowcy.

Źródło: interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News